Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
15/07/2020 - 14:50

Mapa wypadków drogowych. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wielu kolizji i wypadków. Niestety niektóre kończą się tragicznie. Niemal każdego dniach na łamach „Sądeczanina” piszemy o takich tragediach. Od początku wakacji w naszym kraju doszło już do 117 tragicznych zdarzeń drogowych, z czego 9 miało miejsce w Małopolsce, w tym jedno na Sądecczyźnie.

Liczby, tabele i porównania, czyli tzw. sucha statystyka podawana przez policję nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych, dlatego podobnie jak w ubiegłym roku, każdego dnia przez cały okres wakacji, policja będzie prezentować na swojej stronie bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

- Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach – wyjaśniają policjanci.

Piętnaście dni wakacji już za nami, a policyjna mapa jest już zapełniona. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ pojawiać się będą na niej nowe punkty, a pod każdym z nich kryje się ludzki dramat. Od początku wakacji w naszym kraju doszło już do 117 tragicznych zdarzeń drogowych, z czego 9 miało miejsce w Małopolsce, w tym jedno na Sądecczyźnie. 

Zobacz też Tragedia w Starym Sączu. 19-latek zginął na miejscu, 56-latka jest ciężko ranna

Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem. Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Stary Sącz, KWP KrakówDziękujemy za przesłanie błędu