Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
13/04/2018 - 13:05

Małżonka Prezydenta Dudy odwiedziła Sądecczyznę. Spotkała się z uczniami z Janczowej

W ubiegłym roku przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Janczowej gościli w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Zaprosili wtedy Prezydenta Andrzeja Dudę i jego małżonkę do odwiedzenia Janczowej. Pierwsza Dama z radością przyjęła zaproszenie i w czwartek 12 kwietnia odwiedziła Sądecczyznę.

Małżonka Prezydenta została przywitana występem zespołu „Janczowioki”.

- Bardzo się cieszę, że dziś mogę stać się częścią tak życzliwej społeczności - powiedziała Agata Kornhauser-Duda, dziękując za zaproszenie do placówki w Janczowej.

Następnie spotkała się z przedszkolakami. Rozmawiała z uczniami o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczenia ziemi oraz konieczności dbania o ekologię. Maluchy wykonały piosenkę, którą przygotowały specjalnie dla swojego gościa. Pierwsza Dama spotkała się również z uczniami klas 1-4. Dzieci przedstawiły krótką inscenizację o powstaniu państwa polskiego, a Agata Kornhauser-Duda opowiedała im o setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Podczas dyskusji panelowej pt. „Za co kocham swoją wieś”, wyraziła podziw dla wspólnotowości, jaką przejawiają mieszkańcy Janczowej. Małżonka Prezydenta zachęcała młodzież do realizowania własnych planów.

 - Macie takie same szanse edukacyjne jak Wasi rówieśnicy z miast - zapewniała. - Namawiam Was do tego, żeby wyrabiać w sobie motywację. Każdy, jeśli tylko chce, może spełnić swoje marzenia. Wasza szkoła nie zamyka się w murach. Jest otwarta na świat, w który z pewnością wejdziecie z odwagą - dodała.

 Pod koniec wizyty Pierwsza Dama spotkała się z nauczycielami i rodzicami.


RG [email protected], Fot. SP w Janczowej, UG Korzenna

Dziękujemy za przesłanie błędu