Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
02/08/2022 - 10:55

Majątek Jana Dziedziny pod lupą. Ile zarobił wójt Łącka w 2021 roku?

Jan Dziedzina rządzi Łąckiem od 2014 roku. Ile w poprzednim roku zarobił wójt sadowniczej gminy? Przyglądamy się oświadczeniu majątkowemu Jana Dziedziny.

Nie przegap: Czy budowa obwodnicy Łącka sprawi, że miejscowość wymrze? Wójt odpowiada 

Wójtowie, ich zastępcy, sekretarze, skarbnicy gmin czy kierownicy jednostek organizacyjnych gmin co roku składają sprawozdania majątkowe. Mieszkańcy mogą dowiedzieć się z nich ile zarabiają przedstawiciele wymienionych funkcji, jakim majątkiem dysponują, ile mają oszczędności.

Swoje oświadczenie majątkowe za poprzedni, 2021 rok złożył wójt Łącka, Jan Dziedzina. Dokument można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Wójt sadowniczej gminy w poprzednim roku zarobił 181 536 złotych za swoją pracę dla Urzędu Gminy. Za przeprowadzenie spisu powszechnego (wójt występuje tu w roli Gminnego Komisarza Spisowego) na konto Dziedziny wpłynęło dodatkowe 5 200 złotych.

Jak zarobki wójta z 2021 roku mają się do tych sprzed dwóch lat? Wypłata Jana Dziedziny zwiększyła się o około 33 tysiące złotych. 148 073 złotych – taki dochód wykazał wójt Łącka za 2020 rok.

To może Cię zainteresować: - Jesteśmy od tego, żeby pomagać, a nie utrzymywać. Jan Dziedzina o osadzie Romów w Maszkowicach [WIDEO]

Z najnowszego oświadczenia majątkowego wynika, że na przestrzeni roku „skurczyły” się za to oszczędności wójta: z 76 tysięcy do 34 tysięcy złotych. Jan Dziedzina posiada akcje w trzech spółkach handlowych.

Wójt Łącka spłaca kredyt w wysokości około 32 tysiące złotych, zaciągnięty na zakup działki rolno-budowlanej. ([email protected], fot. SS)Dziękujemy za przesłanie błędu