Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 marca. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
19/02/2021 - 16:20

Lwowska: komu to przeszkadzało? Zniknęły schody, pojawiła się krata

Nie tylko mieszkańcy osiedla Kochanowskiego byli przyzwyczajeni do schodów, które znajdowały się za przystankiem autobusowym przy ulicy Lwowskiej. Teraz jest tam jednak tylko krata. Dlaczego?

Zobacz także: Śmieci i smród w samym centrum Nowego Sącza. Ktoś urządził tu wysypisko

Mieszkańcy Nowego Sącza od lat korzystali ze schodów znajdujących się za przystankiem autobusowym na ulicy Lwowskiej (naprzeciwko oddziału dziecięcego biblioteki). Prowadziły na parking przy ulicy Rzecznej, na którym zawsze stoi mnóstwo samochodów.

To się zmieniło. Schody zniknęły, a w miejsce przejścia pojawiła się ogromna krata, uniemożliwiająca dotarcie na parking drogą na skróty. Chcąc się na nim znaleźć, trzeba teraz pokonać kilkadziesiąt metrów, przechodząc obok sklepu. 

Co spowodowało taką decyzję? - Nie wiem. To teren prywatny, więc była to decyzja osoby, która zarządza tym miejscem – mówi Krzysztof Ziaja, przewodniczący osiedla Kochanowskiego.  

- Mieliśmy spory problem z tym miejscem - mówi nam jeden ze współwłaścicieli nieruchomości - Wieczorami ukrywali się w tej wnęce młodzi ludzie pijący alkohol, było tam po prostu niebezpiecznie. Różnica poziomów między chodnikiem a parkingiem mogła też spowodować, że ktoś zrobi sobie krzywdę. (m.pogwizd@sadeczanin.info, TK, fot.: MP)

Pożar w sądeckiej firmie. W hali produkcyjnej zapalił się wózek widłowy
Wózek widłowy, z którego korzystali pracownicy jednej z sądeckich firm, nagle zaczął się palić. Choć strażacy błyskawicznie dotarli na miejsce, to z maszyny pozostał jedynie spalony wrak. Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze.


Dziękujemy za przesłanie błędu