Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
30/09/2020 - 20:10

Łososina i Chełmiec: noga z gazu, ruszył remont powiatówki od strony DK 75

Zaczęły się prace przy remoncie drogi powiatowej Tęgoborze – Chomranice, z której korzystają na co dzień mieszkańcy dwóch gmin – Łososiny Dolnej i Chełmca. Drogowcy już weszli na plac budowy od strony skrzyżowania z DK 75 w Tęgoborzy.

Łososina i Chełmiec: noga z gazu, ruszył remont powiatówki od strony DK 75

- W pierwszej kolejności zabraliśmy się za wymianę najbardziej zniszczonego odcinka tej drogi od Tęgoborzy na Zawadkę na długości około 1400 metrów – wyjaśnia dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Czerwiński.

Ten etap prac potrwa do 14 października. Kolejny prowadzony będzie później w kierunku Chomranic i obejmie w sumie ok. 4 km traktu do mostu przy rozdzielni wysokiego napięcia.

Zobacz też: Chełmiec: tego się nie spodziewali, dostaną w końcu chodnik

Kierowcy muszą liczyć się z tym, że droga może być chwilami nieprzejezdna i poruszać się nią będą stale pojazdy budowlane. Trzeba zatem zwolnić i zachować tu szczególną ostrożność.

Przypomnijmy przy okazji, że powiat już zapowiada, że pozostała część traktu zmodernizowana zostanie na etapie przebudowy linii kolejowej. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu