Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
31/12/2019 - 15:20

Łososina Dolna: pod choinkę dostali nowy wóz strażacki

Do floty samochodów strażackich gminy Łososina Dolna dołączył niedawno nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Mieszkańcy wspólnie z przedstawicielami władz gminy i straży pożarnej świętowali przekazanie wozu.

W poniedziałek 30 grudnia 2019 roku gmina Łososina Dolna miała zaszczyt powitać całkiem nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo. Funkcjonariusze służb spotkali się z przedstawicielami władz gminy na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Dolnej. Zaproszonych gości było wielu, m.in. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, Waldemar Kuźma, były Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, Piotr Konar, Przewodniczący Rady Gminy Łososina Dolna, Jerzy Schneider, Komendant Gminy ZOSP, Jan Pawłowski, Prezes OSP Łososina Dolna, Andrzej Pawłowski oraz wójt gminy Łososina Dolna, Andrzej Romanek. Swoją obecnością zaszczycili także radni gminy, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz przybyli licznie mieszkańcy gminy Łososina Dolna.

Uczestnicy poniedziałkowego wydarzenia cieszyli się z nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który będzie niezwykle pomocny strażakom w wielu niebezpiecznych akcjach, a przede wszystkim zapewni im większe bezpieczeństwo. Zakup wozu strażackiego nie byłby możliwy bez wsparcia wielu osób i instytucji. - Taki samochód to dla nas ogromna duma, która nas rozpiera, ale i radość, która nam towarzyszy - mówi jeden z druhów OSP w Łososinie Dolnej.

Spotkanie było także świetną okazją do obejrzenia strażnicy, zapoznania się ze specyficznym sprzętem oraz dowiedzenia się nieco o codziennej pracy strażaków. W uroczystym korowodzie zakupiony samochód prowadził Druh Eugeniusz Pawłowski, który od wielu lat jest kierowcą OSP Łososina Dolna. Wóz strażacki prezentował się dumnie i okazale.

Prezes łososińskiej straży, Andrzej Pawłowski podziękował za przyznane dofinansowanie i dotacje, które umożliwiły zakup wozu. Uroczyste przekazanie samochodu z pełnym ceremoniałem i przekazaniem planowane jest w maju 2020 roku.

K.K., [email protected], fot. UG Łososina Dolna

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w Łososinie Dolnej
Fotorelacja


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)