Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
07/08/2020 - 11:30

Łososina Dolna: masz wpływ na to, co gmina wybuduje w Twojej okolicy!

Procedura uchwalania zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego budzi wiele emocji. Gmina ma obowiązek skonsultować swoje sugestie z mieszkańcami – każdy zainteresowany ma bowiem prawo składania zastrzeżeń do ich treści.

W opublikowanym ogłoszeniu wójt gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek poinformował, że projektowane zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego mają dotyczyć terenów położonych w miejscowościach: Białawoda, Bilsko, Łososina Dolna, Rąbkowa, Skrzętla-Rojówka, Świdnik, Tabaszowa, Tęgoborze, Witowice Dolne, Witowice Górne i Znamirowice.

Z MPZP będzie można się zapoznać w dniach od 14 sierpnia do 11 września br., w urzędzie gminy, w godzinach od 8 do 15 (pok. nr 15). Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie zmiany miejscowego planu została wyznaczona na dzień 18 sierpnia br. i będzie dostosowana do aktualnie obowiązujących obostrzeń.

Czytaj też: Wielki przelew - wielka radość. 150 tysięcy złotych wpłynęło na konto gminy Łososina

Zainteresowani mogą zgłaszać swoje uwagi, w tym zastrzeżenia dotyczące wpływu projektowanych zmian MPZP na środowisko. Sugestie należy sporządzić w formie pisemnej i wysłać na adres urzędu gminy lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej [email protected] do wójta gminy w nieprzekraczalnym terminie do 25 września br.

[email protected], fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)