Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
30/03/2021 - 12:30

Łososina Dolna ma konkretny plan - prawie trzy miliony na dwie inwestycje

W zeszłym tygodniu pojawiły się długo wyczekiwane wyniki naboru do rządowego funduszu inwestycji lokalnych dla gmin górskich. Łososina Dolna dostała duże dofinansowanie. Władze gminy mają konkretny plan i wiedzą, na co przeznaczą te środki.

Czytaj też: W Tęgoborzu czy w Tęgoborzy? Wyjaśnijmy to raz na zawsze!

Dofinansowanie dla gminy Łososina Dolna w kwocie ponad 2,6 mln zł to pokaźna suma. Za takie pieniądze można sporo zbudować. Władze gminy od początku miały plan na to, jak wykorzystają rządową dotację. – Bardzo się cieszę z pozyskanych środków, tym bardziej, że otrzymaliśmy maksymalną kwotę, o którą mogliśmy wnioskować – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem dofinansowanie zostanie przeznaczone na dwie inwestycje – rozbudowę oczyszczalni ścieków w Tęgoborzy oraz modernizację dużego odcinka drogi na trasie Witowice Górne – Bilsko. Rozbudowa oczyszczalni pozwoli na zwiększenie jej dobowych mocy przerobowych oraz na sprawniejszą i bardziej wydajną pracę. – W niedługiej perspektywie czasu konieczna będzie również rozbudowa oczyszczalni ścieków w Łososinie Dolnej – wyjaśnia wójt.

– To dwie duże inwestycje, które musimy zrealizować, aby dalej budować sieć kanalizacyjną na terenie naszej gminy. Staramy się mądrze lokować uzyskane środki, dlatego część z nich zdecydowaliśmy się przeznaczyć na remont drogi Witowice Górne – Bilsko – trasy, która od wielu lat nie była naprawiana i wymaga gruntownej przebudowy.

Inwestycje takie jak te polepszą standard życia mieszkańców, ale też – co istotne – pozytywnie wpłyną na turystyczną atrakcyjność Łososiny Dolnej. (k.kos@sadeczanin.info, fot. ilustracyjne, archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020