Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
11/08/2020 - 11:00

Łososina Dolna: kolejna droga doczekała się nowej nawierzchni! Będą utrudnienia

Kilka dni temu gmina Łososina Dolna podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Robót Drogowo-Mostowych S.A., której przedmiotem jest realizacja zadania obejmującego modernizację i przebudowę drogi gminnej Białowoda-Kokoce, na odcinku blisko 500 metrów. To już kolejna tegoroczna inwestycja, dzięki której mieszkańcy mogą sprawnie i bezpiecznie poruszać się po gminnych drogach.

Całkowita wartość inwestycji wynosi prawie 200 tysięcy złotych. Ze względu na jej wysoką cenę nie obyło się bez wsparcia z województwa małopolskiego oraz rady sołeckiej wsi Białawoda.

- Cieszę się, że udaje nam się w tych trudnych czasach realizować inwestycje, w tym inwestycje drogowe – czytamy wypowiedź wójta Andrzeja Romanka na stronie urzędu gminy. – Wiem, że potrzeb jest wciąż sporo, ale staramy się konsekwentnie, przy wsparciu środków zewnętrznych, je zaspokajać. Dobra współpraca z radnymi, sołectwami i mieszkańcami daje efekty w postaci nowych odcinków dróg, chodników, sieci wodociągowej czy kanalizacyjnej. To dobrze, bowiem bez tej czasami trudnej współpracy nie bylibyśmy w stanie zrealizować wielu inwestycji – dodaje wójt.

Zobacz także: Łososina Dolna: jeździsz tą trasą? Sprawdź, ile potrwa remont drogi

Na czym ma polegać remont? Niebawem pojawią się między innymi całkiem nowa nawierzchnia asfaltowa, zjazdy, pobocza i oznakowanie. Według planu prace mają zakończyć się we wrześniu br. W tym okresie użytkownicy drogi mogą spodziewać się utrudnień komunikacyjnych i czasowych zamknięć, wynikających z charakteru wykonywanych prac.

[email protected], fot. ilustracyjne, archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)