Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
17/02/2015 - 19:00

Łomnica-Zdrój: Bal charytatywny na szczytny cel

Jedenaście tysięcy złotych zebrano podczas V już Balu Charytatywnego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Przewlekle Chorych, Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” w Piwnicznej-Zdroju. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Kosarzyskach (dzielnica Piwnicznej).
Bal odbył się w ostatnią sobotę w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łomnicy-Zdroju. Wzięło w nim udział sto osób – przyjaciół i sympatyków stowarzyszenia, którym leżą na sercu sprawy niepełnosprawnych podopiecznych tej organizacji.

Sprzymierzeńców towarzystwa, którzy hojnie wsparli szczytny cel przyświecający tegorocznej zabawie nie brakowało. Otwarły się portfele gości, gdy w przerwie zabawy zorganizowano licytację prac wykonanych na warsztatach terapeutycznych przez podopiecznych piwniczańskiego stowarzyszenia oraz darów przekazanych przez ofiarodawców i sponsorów. Pod młotek poszły m.in. przepiękne rysunki na szkle, rzeźby i inne wspaniałe przedmioty.

Osoby, które bawiły się w Łomnicy, wróciły do domów z pięknymi pracami.

- W tym roku, dzięki hojności darczyńców i sponsorów udało się zebrać 11 tys. złotych – mówi Maria Kulig, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Przewlekle Chorych, Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” w Piwnicznej-Zdroju. – Taką kwotę wpłaciliśmy na konto towarzystwa. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Kosarzyskach. Za okazane wsparcie, w imieniu naszych podopiecznych z całego serca dziękuję.

Stowarzyszenie chce zamienić jeden z pawilonów kolonijnych w Kosarzyskach w ich wymarzony „drugi dom”. Na remont i adaptację tego budynku potrzeba, jak się szacuje, około 2,2 mln złotych. Organizacja rozpoczęła adaptację obiektu w ubiegłym roku wkładając w te prace własne środki.

Stowarzyszenie „ Nasz Dom” skupia około 150 osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia i z różnym stopniem niepełnosprawności. Wśród nich są także dzieci i młodzież. Podopieczni, ich rodzice i opiekunowie spotykają się regularnie w Domu Katechetycznym w Piwnicznej-Zdroju.

(MIGA)
Fot. arch. Stowarzyszenia „Nasz Dom”.

Dziękujemy za przesłanie błędu