Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
24/02/2023 - 12:30

Lodowisko na drogach i opady śniegu. Pogoda da nam popalić w ten weekend

Choć aura w ciągu ostatnich dni zdaje się zwiastować wiosnę, to jednak zima nie odpuszcza. Wedle zapowiedzi synoptyków, w górach spodziewane są intensywne opady śniegu. Warunki na drogach będą trudne. Pojawią się oblodzenia.

Skąd taka aura? Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu znad Skandynawii.  Z zachodu napłynie powietrze polarne morskie, początkowo cieplejsze, w dzień coraz chłodniejsze. Ciśnienie będzie spadać – prognozują synoptycy IMGW.

Na razie piątek na Sądecczyźnie jest pogodny, ale przyjdzie duże zachmurzenie i jeszcze dziś możemy się spodziewać przelotnych opadów deszczu.  

Jaka będzie sobota w Małopolsce? Wedle prognoz IMGW zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Możliwe burze. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu, przyrost pokrywy śnieżnej o 5-10 cm. Temperatura maksymalna od 3 do 6 stopni,  w rejonach podgórskich od 1 do 4. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 kilometrów,  zachodni.

W niedzielę w Małopolsce także nie zobaczymy słońca. To będzie kolejny dzień z opadami śniegu.  Temperatura maksymalna od  zera do 2 stopni.  W rejonach podgórskich od  2do 1. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i północny.([email protected]) fot.jm

Dziękujemy za przesłanie błędu