Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
14/01/2021 - 12:00

Lodowisko na bocznych drogach w mieście. Polany śniegu na małych uliczkach

Problem z wyjazdem z własnej posesji mogą mieć nie tylko mieszkańcy miejscowości położonych w górach i w lasach. Takie rzeczy zdarzają się też w mieście i to niedaleko od centrum. Przykładem może być ulica Skalna, leżąca w obrębie osiedla Dąbrówka w Nowym Sączu.

Ulica Skalna, fot. Sądeczanin

Mieszkańcy stąd do centrum miasta mają około 3 kilometrów. To urocza okolica, przyozdobiona jednorodzinnymi domkami ułożonymi wzdłuż wąskich dróg. Takie miejsca doceniają miłośnicy ciszy, którzy równocześnie lubią mieć wszędzie blisko. W ziemie jednak takie położenie staje się największym przekleństwem. Zdarza się, że i mieszkańcy Nowego Sącza mają problem, żeby wydostać się z własnych posesji. Główne drogi, takie jak ulica Węgierska, są utrzymane w dość dobrym stanie. Drogowcy robią wszystko co w ich mocy, aby kierowcy jeździli po czarnych drogach.

Ulica Węgierska, fot. Sądeczanin

Czytaj więcej o sytuacji na drogach w Nowym Sączu: Bardzo trudne warunki na drogach. My albo zima

Nie wszędzie jednak piaskarki zaglądają w taką zimową pogodę. Gdyby nie wyjeżdżone ślady i mapy Google czasem trudno byłoby zgadnąć, że przez polanę śniegu powinna przebiegać jezdnia. Tak też sytuacja wygląda na ulicy Trzy Domki, niedaleko wspomnianej już ulicy Skalnej.

Ulica Trzy Domki, fot. Sądeczanin

Gorszy od śniegu jest tylko lód, który pokrywa jezdnię i to jeszcze na wzniesieniu. Próba wyjazdu pod górę na ulicy Skalnej może zakończyć się w rowie. Nie lepiej jest z podróżą w drugą stronę, bo stracenie panowania nad samochodem to dosłownie ułamek sekundy. U szczytu tej góry zupełnie nie widać  gdzie powinna prowadzić droga – kierowcy mogą się przejechać po białej polanie, pokrytej śniegiem. Mieszkańcy ostrzegają, że może być ślisko, a sami radzą sobie jak mogą, odgarniając śnieg lub posypując drogę popiołem.

Ulica Skalna, fot. Sądeczanin

Ulica Skalna nawet w normalnych warunkach pogodowych nie służy za przykład idealnie utrzymanej drogi – kierowcy mogą się tu nadziać na ogromne uskoki i dziury w jezdni. Teraz, kiedy śnieg przykrył dziury-pułapki trzeba uważać jeszcze bardziej, żeby nie zostawić na jezdni zderzaka.

Ulica Skalna, fot. SądeczaninCzytaj również: Region: sypnęło śniegiem, łamiemy ręce i nogi na śliskich chodnikach

Nasi czytelnicy apelują o ostrożną jazdę w takich miejscach. Ulica Skalna z osiedla Dąbrówki to tylko jedno z wielu miejsc w mieście, gdzie na jezdni leży śnieg. A jak wyglądają ulice, przy których mieszkacie? Wysyłajcie nam swoje zdjęcia. (s.siwulska@sadeczanin.info)

Uważajcie na bocznych drogach w mieście. Śnieg i lód utrudniają dojazd do domów




Nie trzeba mieszkać w środku lasu, aby mieć problem z dojazdem do własnej posesji. Z takimi sytuacjami muszą się też zmierzyć niektórzy mieszkańcy Nowego Sącza. Wystarczy mieszkać kilka kilometrów od centrum, gdzie rzadko zaglądają piaskarki, a drogi przypominają śnieżne polany. Nasi czytelnicy ostrzegają przed zalegającym na drogach lodem. Zobaczcie jak sytuacja wygląda na ulicy Skalnej.






Dziękujemy za przesłanie błędu