Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
21/02/2024 - 08:45

Librantowa: nie będzie chodnika przy powiatówce, póki gmina nie zrobi projektu

Znamy już stanowisko powiatu w sprawie budowy chodnika przy drodze powiatowej w Librantowej w gminie Chełmiec. O inwestycji będzie można rozmawiać dopiero wtedy, gdy gmina zrobi jego projekt.

Chodzi oczywiście o drogę powiatową Nowy Sącz – Wilczyska i liczący sobie około 800 metrów odcinek. Jak podkreśla radna powiatowa Maria Szarota, to bardzo ruchliwe miejsce, a brak chodnika, poboczy i oświetlenia powoduje, że dochodzi tu często do kolizji i wypadków z udziałem pieszych.  

- Rodzice są bardzo zaniepokojeni i żyją w ciągłym stresie o bezpieczeństwo swoich dzieci idących do i ze szkoły a tym bardziej, kiedy widzą prace przy drodze, ale bez chodnika – podkreśla radna. 

Co na to starosta? Marek Kwiatkowski z miejsca przypomina, że zasada współpracy z gminami się nie zmieniła - gmina musi zawrzeć odpowiednie porozumienie z powiatem, przygotować projekt budowlany i zabezpieczyć 50 procent wartości realizacji zadania. 

Czy to są przejrzyste i uczciwe wybory samorządowe? Pytają o to w gminie Chełmiec

Przy okazji gospodarz powiatu przypomina, że w ciągu drogi Nowy Sącz – Wojnarowa – Wilczyska na dwóch odcinkach wykonana jest nowa nawierzchnia, chodnik, zatoka autobusowa, oznakowanie poziome i pionowe, bariery i balustrady i mnóstwo innych elementów, co kosztować będzie w sumie 24 791 674 zł.

Dodatkowo w ciągu drogi Paszyn – Mogilno – Krużlowa budowany jest chodnik w miejscowości Paszyn, a na podpisanie umowy z wojewodą czeka remont drogi powiatowej 1549 K Biczyce Dolne - Gostwica w miejscowościach: Biczyce Dolne i Niskowa.

Zobacz też: Koniec z wiecznym łataniem obwodnicy zachodniej Nowego Sącza. Zaczyna się wielka rewolucja ([email protected] Fot.: ilustracyjne pixabay.com MabelAmber) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu