Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
11/12/2018 - 12:50

Lekarstwo na wypadki: nie kombinować, przenieść te światła obok!

Wracamy do tematu wyjątkowo niebezpiecznych przejść dla pieszych na ulicy Królowej Jadwigi. Radny Dawid Dumana sugeruje proste rozwiązanie w tej sprawie. Czy inni zaangażowani w tej sprawie go poprą?

Zgodnie z deklaracją poczynioną wobec przewodniczących zarządów osiedli Gorzków i Wojska Polskiego i Millenium oraz ich mieszkańców nie ustajemy w monitach o interwencje w sprawie przejść na pieszych zlokalizowanych u zbiegu ulic Królowej Jadwigi i Poniatowskiego oraz na wprost klasztornego muru. Cały czas istnieje bowiem realne zagrożenie, że będzie dochodzić tu do kolejnych tragedii. Pisaliśmy o tym w publikacjach: 
Nowy Sącz: rewolucja na przejściach na Królowej Jadwigi? Kto ją zrobi? 
Nowy Sącz: nieszczęście czyha na tym przejściu! Ile to jeszcze potrwa?

Dziś dzielimy się sądeczanami z propozycją radnego z okręgu nr 3 Dawida Dumany. Radny stoi na stanowisku – pogląd też podziela również gros naszych dotychczasowych rozmówców – że ustawianie kolejnych świateł koło Poniatowskiego mija się z  celem, bo zatamuje ruch w tej okolicy. Radny proponuje natomiast by przenieść tu instalację, która obecnie funkcjonuje na przejściu kilkadziesiąt metrów dalej zaraz koło zbiegu ulic Królowej Jadwigi i Wieniawskiego.

- To jest rozwiązanie naprawdę warte przemyślenia, bo jeśli miałbym wskazać miejsce, gdzie ruch pieszych jest rzeczywiście największy a tym samym piesi są narażeni na największe niebezpieczeństwo, to zdecydowanie będzie to przejście przy poniatowskiego – argumentuje radny.

Przemawia za tym bliskość przychodni Remedium i to, którędy najczęściej chodzą uczniowie szkoły na osiedlu Millenium.

A jaka jest Wasza opinia? Popieracie sugestie radnego Dumany? Czekamy na Wasze komentarze, bo to rozwiązanie minimalizuje tez koszt całego przedsięwzięcia.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020