Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
15/09/2022 - 18:35

Łącznik ul. Smolika z ul. 29 Listopada już buduje się w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Nowosądeczanie długo czekali na tę inwestycję i doczekali się. Rozpoczęła się budowa łącznika ul. Smolika z 29 Listopada w Nowym Sączu. To będzie zupełnie nowa ulica. Po jej wybudowaniu zacznie się modernizacja bardzo zniszczonej ulicy Jana Pawła II. O jej kapitalnym remoncie mówiło się od wielu lat.

Jest chyba największa inwestycja drogowa w Nowym Sączu w tej kadencji samorządowej.

W pierwszym jej etapie zostanie wybudowana właśnie nowa ulica łącząca ul. Smolika z ul. 29 Listopada. Kolejny etap to przebudowa ul. Jana Pawła II. W ramach prowadzonych prac powstanie również ścieżka rowerowa, nowe oświetlenie i zatoki autobusowe.

Skrzyżowanie ul. Wyspiańskiego z ul. Zieloną zostanie przebudowane na tzw. rondo biszkoptowe.

- To długo wyczekiwana inwestycja, która właśnie się rozpoczęła – mówi Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza. – Jest to bardzo duże zadanie, jedno z największych w tej kadencji. Kilkadziesiąt milionów złotych włożonych w infrastrukturę Nowego Sącza.

Nowy łącznik przetnie ul. Jana Pawła II. W tym miejscu zostanie wybudowane rondo. Ulica Jana Pawła II zostanie nie tylko wyremontowana, ale również zostanie wyprostowany jej przebieg do skrzyżowania z ul. Grunwaldzką.

Trzeba zaznaczyć, że jest to remont kompleksowy. To nie tylko wymiana nawierzchni. Również obejmie on przebudowę infrastruktury sieciowej, teletechniki, wymianę oświetlenia. Przy zmodernizowanej ulicy Jana Pawła II zostaną wybudowane chodniki, których teraz na tej ulicy praktycznie nie ma.

Budowa łącznika z pewnością poprawi komunikację w tej części miasta. Łącznik sprawi, że zostaną odciążone pozostałe ulice w tej okolicy. Łatwiej można będzie dojechać do sądu, jak i komendy policji.

Na te prace zostało przeznaczonych prawie 36 mln złotych. Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi ponad 15,6 mln złotych.

[email protected], fot. IM.

Łącznik ul. Smolika z ul. 29 Listopada już buduje się
Nowosądeczanie czekali na tę inwestycję i doczekali się. Rozpoczęła się budowa łącznika ul. Smolika z 29 Listopada w Nowym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu