Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
29/11/2014 - 14:10

Łącko: Ślubowanie radnych. Bernadetta Gawełek-Wąchała przewodniczącą Rady Gminy

W piątek (28 listopada) w Łącku odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy. Jej przewodniczącą została Bernadetta Wąchała-Gawełek, wiceprzewodniczącymi: Maria Słowik z Obidzy i Jan Klimek z Jazowska. Piętnastka nowo wybranych radnych gminy i nowy wójt Jan Dziedzina złożyli ślubowanie.
Uroczysta sesja rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym. Pojawili się na niej byli wójtowie gminy: Franciszek Młynarczyk i Jan Klag, który pogratulował Janowi Dziedzinie wyboru na stanowisko wójta gminy i życzył mu sukcesów.

Obrady otworzył 75-letni radny senior Eugeniusz Zbozień. Radni otrzymali zaświadczenia o wyborze na stanowisko. Następnie piętnastu radnych i wójt gminy złożyło uroczyste ślubowanie, dodając do niego formułkę: "Tak mi dopomóż Bóg".

Na przewodniczącą Rady Gminy wybrana została Bernadetta Wąchała-Gawełek dla której będzie to trzecia kadencja w lokalnym samorządzie. Na co dzień jest instruktorem Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku. Na wiceprzewodniczących wybrano: Marię Słowik z Obidzy i Jana Klimka z Jazowska.

- Trzeba patrzeć do przodu - powiedział Jan Dziedzina, nowo wybrany wójt gminy Łącko. - Deklaruję gotowość i współpracę ze wszystkimi. Kandydując, miałem świadomość na co się godzę. Chciałbym podziękować Franciszkowi Młynarczykowi i Januszowi klagowi, byłym wójtom. Samorząd można porównać do biegu sztafetowego. Mam nadzieję, że razem z wszystkimi radnymi będę niósł tę pałeczkę przez następne cztery lata. Przede mną i radą jest wielka odpowiedzialność za rozwój gminy. Za cztery lata wyborcy rozliczą nas z tego co zrobiliśmy w tym czasie.

Natomiast Bernadetta Wąchała- Gawełek podkreśliła:

- Pomimo różnicy zdań starajmy się wspólnie działać dla dobra gminy i rozwiązywać problemy, które tych działań wymagają. Pracujmy w zgodzie ze zdrowym rozsądkiem.

Na zakończenie sesji przedstawicielki Towarzystwa Miłośników Ziemi Łąckiej złożyły podziękowania ustępującemu wójtowi, Januszowi Klagowi za hojne wspieranie ich działań i wyraziły nadzieję, że nowy wójt, Jan Dziedzina będzie równie hojny.

W czasie pierwszej sesji radni wybrali również skład komisji stałych rady. Przedstawia się on następująco:

Komisja Rewizyjna

Zdzisław Warzecha - przewodniczący
Elżbieta Majerska
Małgorzata Kozik
Lucyna Pulit
Eugeniusz Zbozień

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Budżetu

Małgorzata Kozik - przewodnicząca
Tomasz Gromala
Teresa Janczura
Jan Klimek
Tadeusz Kurzeja
Elżbieta Majerska
Lucyna Pulit
Zdzisław Warzecha


Komisja Kultury, Oświaty i Sportu

Jan Mrówka - przewodniczący

Bernadetta Wąchała-Gawełek
Zdzisław Warzecha
Stanisław Stec

Komisja Zdrowia i Pomocy Społecznej

Teresa Janczura - przewodnicząca
Maria Słowik
Elżbieta Majerska
Jan Mrówka
Lucyna Pulit

Komisja Rolnictwa

Jan Mąka - przewodniczący
Eugeniusz Zbozień
Jurkowski Edward
Tadeusz Kurzeja
Stanisław Stec

Komisja Bezpieczeństwa i Ochrony Przeciwpożarowej

Eugeniusz Zbozień - przewodniczący
Elżbieta Majerska
Jan Klimek Tomasz Gromala
Jan Mrówka

(Rob)
Fot. Rob
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe