Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
06/03/2023 - 15:30

Łabowa: zmienią to miejsce nie do poznania. Ogłosili już przetarg na budowę Parku Terapeutycznego

Obszerna łąka za Centrum Rehabilitacji w Łabowej zmieni się nie do poznania. W tym miejscu powstanie Park Terapeutyczny. To będzie wyjątkowy punkt na mapie Sądecczyzny! Gmina ogłosiła już przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Miejsce spotkań dla mieszkańców, strefa odpoczynku dla pacjentów i nowy punkt na mapie Sądecczyzny, który przyciągnie turystów – tak w skrócie można opisać Park Terapeutyczny, który powstanie w Łabowej. O tej inwestycji pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Zielony teren przy rzece Kamienica, za Centrum Rehabilitacyjnym Tukan już wkrótce zmieni się nie do poznania. W tym miejscu zbudują Park Terapeutyczny, który zostanie podzielony na kilka stref. Znajdziemy tu strefę wystawową, relaksu oraz aktywnego wypoczynku.

Motywem przewodnim Parku Terapeutycznego będzie drewno oraz plastry miodu – czyli dary natury, z których słynie gmina Łabowa. Przede wszystkim mieszkańcy, turyści i pacjenci odpoczną tu w otoczeniu roślin i drzew. W galerii zdjęć poniżej można zobaczyć nowe wizualizacje Parku Terapeutycznego.

Za Centrum Rehabilitacyjnym powstanie amfiteatr, gdzie będą mogły odbywać się imprezy kulturalne dla mieszkańców i turystów. Gmina ma zamiar wykorzystać naturalne ukształtowanie terenu, które pozwoli zlokalizować widownię na podwyższeniu. Ciekawym elementem projektu są też punkty wystawowe, gdzie chętni będą mogli prezentować lokalne produkty.

W głębi parku znajdziemy mini ogród sensoryczny z rabatami i specjalnymi donicami do hortiterapii, czyli pracy w ogródku, która pozwala ukoić nerwy. Pojawią się tu również atrapy uli. Odwiedzający Łabową będą mogli odpocząć na ławeczkach wśród roślin.

W strefie aktywnego wypoczynku znajdziemy m.in. tężnię solankową. Do ruchu na świeżym powietrzu będzie też zachęcać siłownia zewnętrzna (to element, który już znajdziemy na zielonym terenie za Centrum Rehabilitacyjnym). Przy tworzeniu koncepcji i projektu nie zapomniano o rowerzystach – znajdą oni tutaj dwa punkty naprawy rowerów.

- Przetarg na realizację tej inwestycji jest już ogłoszony, więc w najbliższym czasie dowiemy się, kto zbuduje Park Terapeutyczny w Łabowej – mówi wójt gminy Łabowa, Marta Słaby. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku Jesień Łabowska odbędzie się w nowym amfiteatrze w nowym, pięknym parku. ([email protected], fot. SKS, projekt i wizualizacje: mgr. inż. arch. Przemysław Gosztyła)

Ogłosili przetarg na budowę Parku Terapeutycznego. To miejsce przyciągnie tłumy
Podłużna łąka za Centrum Rehabilitacyjnym Tukan w Łabowej wkrótce zmieni się nie do poznania. Gmina ogłosiła już przetarg na budowę wypasionego Parku Terapeutycznego. Zobaczcie wizualizacje.


Dziękujemy za przesłanie błędu