Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
04/11/2020 - 12:15

Łabowa: Urząd gminy przeszedł na pracę hybrydową. Tak bronią się przed COVID-19

Pracownicy Urzędu Gminy w Łabowej od końca października pracują hybrydowo. Połowa urzędników pracuje stacjonarnie jednego dnia, a druga część - następnego dnia. Wszystko po to, by nie dopuścić do przypadku zakażenia na terenie urzędu. Budynek wciąż jest otwarty dla mieszkańców, a pracownicy gotowi do pomocy w załatwianiu spraw.

Fot. Sądeczanin

W powiecie nowosądeckim kolejne urzędy gmin zamykają się i przechodzą na pracę zdalną z powodu koronawirusa. Zobacz również: Starostwo powiatowe działa zdalnie. Jak teraz załatwić sprawę w urzędzie

Tymczasem Urząd Gminy w Łabowej przeszedł w tryb pracy hybrydowej. Pracownicy urzędu pojawiają się w budynku gminy co drugi dzień. Kiedy nie pracują stacjonarnie, wykonują swoje obowiązki zdalnie w domach.

- Urząd Gminy Łabowa jest cały czas otwarty dla mieszkańców. Wszystkie sprawy załatwiane są na bieżąco. Pracownicy obecnie pracują tak, aby w razie problemów z COVID w urzędzie zapewnić ciągłość obsługi – wyjaśnia wójt gminy, Marta Słaby. - Stosujemy wszelkie środki ostrożności: nosimy maseczki, zapewniamy środki do dezynfekcji oraz zachowujemy odległość od siebie.

Czytaj także: Nowy Sącz: Urząd miasta ma pracować normalnie, będzie jednak mniej pracowników

System takiej pracy, który urzędnicy zdążyli już przetestować, jak na razie sprawdza się. W budynku jest mniej osób, ale za to mieszkańcy wciąż mogą załatwić swoje sprawy stacjonarnie.
- Urząd Gminy jest domem dla wszystkich mieszkańców – mówi wójt. – Dlatego dbamy o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Z powodu wprowadzenia pracy hybrydowej skrócono godziny pracy urzędu oraz kasy w poniedziałek. Urząd będzie czynny do 16, a kasa do 15:15. (s.siwulska@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu