Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
25/05/2019 - 09:05

Łabowa: na skutki powodzi nie trzeba było długo czekać [ZDJĘCIA]

Od kilku godzin nie pada! Gospodarze części podsądeckich gmin, w związku ze stabilizowaniem się sytuacji i tendencją spadkową stanu wód w rzekach i potokach zdecydowali się odwołać wprowadzone pogotowie przeciwpowodziowe. Jedną z takich gmin jest Łabowa.

Wójt Marta Słaby o godz. 14.00, w oparciu o analizę zagrożenia, zdecydowała się odwołać pogotowie przeciwpowodziowe na obszarze całej gminy.

- Dziękuje wszystkim za zaangażowanie w ochronę przed powodzią, a dotkniętym skutkami za wyrozumiałość - mówi wójt Marta Słaby. - Nadal będzie pełniony dyżur telefoniczny pod numerem telefonu 695198442.

Dopiero, gdy woda w potokach i rzekach opadnie, a ziemia zacznie wysychać będzie wiadomo, jakie skutki i zniszczenia przyniosła majowa powódź. Niestety, tak jest po każdej powodzi.

W gminie Łabowa już je, niestety widać. W miejscowości Czaczów osunęła się skarpa na drogę powiatową. Podobnie było w miejscowości Uhryń. Do walki z żywiołem ruszyli strażacy i ciężki sprzęt. Podtopiony został zajazd oraz dom w Łabowej.

Uszkodzone zostały również dojazdy do posesji.

- Obecnie ze względu na utrzymujący się wysoki stan wody nie możemy zidentyfikować wszystkich uszkodzonych miejsc, w tym zniszczonych odcinków dróg i przejazdów - tłumaczy pani wójt. - Wspólnie z przedstawicielami Wód Polskich, którzy kontaktowali się z nami planujemy przeprowadzić wizję w terenie w najbliższym czasie.

Wójt Marta Słaby wraz z podległymi jej pracownikami przeprowadziła wizję w terenie.

- Są uszkodzenia, które musimy naprawić w możliwie szybkim czasie. Do Urzędu Gminy wpływają zgłoszenia od mieszkańców - dodaje nasza rozmówczyni.

Jakie są straty w tej gminie będzie wiadomo, gdy wszystkie zniszczenia i uszkodzenia zostaną zinwentaryzowane.

[email protected], fot. Urząd Gminy Łabowa.

Łabowa: na skutki powodzi nie trzeba było długo czekać [ZDJĘCIA]
Skutki powodzi w Łabowej


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)