Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
08/08/2023 - 15:35

Łabowa: kto wybuduje remizę dla strażaków? Ofert jest siedem

Kto i za ile zadeklarował realizację tej inwestycji? Dziś upłynął termin składania ofert w ogłoszonym przez gminę Łabowa przetargu na budynku garażowo-socjalnego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaczowie.

– W sumie wpłynęło ich aż siedem z czego naprawdę się cieszę a cztery z nich mieszczą się w naszych założeniach finansowych – komentuje wójt Marta Słaby. Teraz samorząd ma 7 dni na sprawdzenie wszystkich ofert pod względem formalnym i wystąpienie o ewentualne uzupełnienie dokumentacji.

A my dodajmy, że najdroższą propozycję złożyła firma Jan Waz-Zakład Ogólnobudowlany z Koniuszowej. Opiewa ona na 718 917 zł. Najkorzystniejszą z kolei wycenę przedstawiła z kolei firma KESON Budownictwo ogólne z Łabowej, która oszacowała inwestycję na  416 970 zł. Jaki będzie ostatecznie finał postępowania? Przekonamy się o tym już za kilka dni. 

KGW z Nowej Wsi gotuje tak, że każdego skusi!

A my przypomnijmy, że budynek ma być jednokondygnacyjny, jednosegmentowy w kształcie litery "L" i spełniać funkcję garażowo - socjalną. Nowa siedziba OSP będzie usytuowana równolegle do drogi powiatowej z wejściem głównym od strony południowo-zachodniej na działce nieopodal Szkoły Podstawowej w Czaczowie. Strażacy będą mieć do dyspozycji pomieszczenia socjalne, szatnie i magazyny na sprzęt.

Zamówione w przetargu prace obejmą roboty ziemne, roboty fundamentowe, izolacyjne, wykonanie ścian i konstrukcji nośnej kondygnacji parteru, stropu, więźby dachowej roboty dekarskie. To stan surowy, który ma być gotowy do grudnia tego roku. Łabowa otrzymała na to zadanie dofinansowanie z województwa małopolskiego a jak zapowiada od początku Słaby – na wykończenie budynku Łabowa również powalczy o środki zewnętrzne. ([email protected] Fot.: UG w Łabowej) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu