Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
16/11/2023 - 17:05

Łabowa: dzięki tej inwestycji woda jest bezpieczna. „Maciejówka” jest szyta na miarę

Troszkę przerysowaliśmy temat tym tytułem, bo pokazujemy Wam dziś zdjęcia z placu budowy, gdzie rozbudowywana jest oczyszczalnia ścieków „Maciejówka”. Ale jedno jest pewne: oczyszczalnia ścieków i kanalizacja to klucz do czystych wód gruntowych i czystych wód w studniach.

Łabowa: będzie drożej? Co z opłatami za odbiór śmieci i podatkami w 2024 roku?

Rozbudowa „Maciejówki” to inwestycja dla gminy Łabowa strategiczna. Za kwotę ponad 10 milionów złotych Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjno-Handlowe „OTECH” z Gorlic zwiększa wydolność obiektu aż dwukrotnie. Zamiast 250 metrów sześciennych nieczystości na dobę „Maciejówka” będzie ich przerabiać aż 500. Jak widzicie, zasadnicze prace, czyli zbiorniki będące sercem oczyszczalni są już gotowe i zabezpieczone, schowane. Trwają prace wykończeniowe.

Bez tej inwestycji rozbudowa samej sieci kanalizacyjnej mijałaby się z celem. Bo co z tego, że nieczystości będą zbierane z coraz większej ilości zabudowań, jeśli nie można by było ich właściwie przetworzyć. Od gospodarzy gminy otrzymaliśmy jednocześnie gwarancję, że rozbudowa jest zaplanowana i realizowana tak, by oczyszczalnia mogła obsłużyć nie tylko tą sieć, która już działa, ale również tą, która jest zaplanowana do realizacji. – To jest obiekt szyty na miarę – zapewnił nas urzędnik, z którym byliśmy na placu budowy. 

Terapeutyczny i romantyczny jednocześnie? Coś takiego budują w Łabowej [ZDJĘCIA]

Wydźwięk tych słów podkreśla fakt, że w ósmej, ostatniej w tym roku edycji rządowego programu Polski Ład, łabowski samorząd otrzymał 5 998 000 zł na pierwszy etap budowy kanalizacji w Maciejowej i kolejne 1 999 500 zł na kanalizację w sołectwie Składziste.

Wójt Marta Słaby od razu po ogłoszeniu tej decyzji zapowiadała: - Projekty już mamy i wstępnie planujemy ogłoszenie przetargu jeszcze w tym roku. Po otwarciu ofert będziemy wiedzieć ostatecznie, ile ostatecznie gmina będzie musiała do inwestycji dołożyć z własnego budżetu. W przyszłym roku w pierwszej połowie roku  planujemy zakończyć rozbudowę oczyszczalni, wiec priorytetem dla nas jest dalsza rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej o kolejne miejscowości. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)

Łabowa: dzięki tej inwestycji woda jest bezpieczna. To szyta na miarę ekologia
Troszkę przerysowaliśmy temat tym tytułem, bo pokazujemy Wam dziś zdjęcia z placu budowy, gdzie rozbudowywana jest oczyszczalnia ścieków „Maciejówka”. Ale jedno jest pewne: oczyszczalnia ścieków i kanalizacja to klucz do czystych wód gruntowych i czystych wód w studniach.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu