Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
30/03/2019 - 18:15

Łabowa: ci to mają dobrze, jeżdżą sobie rowerami po szkole

Z wiosną rowerzyści zaczęli opanowywać sądeckie drogi. Kilkuset uczniów ze szkół podstawowych w Łabowej oraz Nowej Wsi wzięło, u progu sezonu rowerowego, udział w akcji "Bezpieczna Łabowa".

Akcję zorganizowały: Urząd Gminy Łabowa, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu. Najpierw odbyła się ona w szkole w Łabowej, a potem w szkole w Nowej Wsi. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IV - VIII.

Głównym celem akcji było przede wszystkim przypomnienie zasad poruszania się w ruchu drogowym i podniesienie bezpieczeństwa dzieci.

- Przyszła wiosna, więc warto odkurzyć nie tylko rowery, ale również wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się rowerem - mówi Marta Słaby, wójt gminy Łabowa. - Jest to niezwykle ważne. Mam nadzieję, że akcja "Bezpieczna Łabowa" nie będzie ostatnią, jaką wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Komendą Miejską Policji w Nowym Sączu będziemy organizowali dla naszych dzieci.

Do dyspozycji dzieci była specjalna płyta rowerowa, która symulowała poruszanie się po drodze, a fachowego instruktażu udzielali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Oprócz zajęć praktycznych, dzieci miały również zajęcia z Wiesławem Kądziołką z  MORD w Nowym Sączu, który uczulał uczniów jak zachowywać się na drodze. A uzupełnieniem tej wiedzy były prezentowane filmy instruktażowe.

[email protected], Fot. źródło i fot. UG Łabowa.

Akcja Bezpieczna Łabowa
Akcja Bezpieczna Łabowa


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)