Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
29/04/2019 - 10:55

Kuriozalny skandal Rytrze. Mieszkańcy sami sobie zatruwają ujęcie wody pitnej!

Ledwo z ogromną radością donosiliśmy o zakończeniu kolejnego etapu renowacji ryterskiego zamku a już mieszkańcy zmusili nas, by napisać o tej okolicy w zupełnie odmiennym, krytycznym tonie. Ktoś przy trasie prowadzącej na zamek, który jest największą atrakcją turystyczną gminy wyrzucił mnóstwo śmieci, z których część zagraża jednocześnie bezpośrednio ujęciu wody pitnej.

- Poniżej przedstawiamy jak pewni mieszkańcy naszej pięknej Gminy (których serdecznie nie pozdrawiamy!), utworzyli wysypisko śmieci na skarpie przy potoku który płynie równolegle do drogi prowadzącej na zamek. Żeby było ciekawiej, wyrzucane odpady (baterie, chemikalia, folie, puszki, słoiki, butelki, popioły, bioodpady itp.) zsypują się po skarpie i trafiają bezpośrednio na ujęcie wody pitnej – super nie? – ktoś tę wodę pije!!! – komentują nie kryjąc sarkazmu i oburzenia urzędnicy z Rytra na oficjalnym profilu gminy na Facebooku licząc jednocześnie na to, że dzięki zdjęciom i nagłośnieniu sprawy uda się ustalić sprawców tego dzikiego wysypiska.

Zarząd gminy mówi wprost - zaśmiecona skarpa jest negatywną wizytówką osiedla i świadczy o mieszkańcach tego rejonu. Z całą pewnością nie przynosi to chluby zarówno gminie, jak i mieszkańcom. Przy okazji przypominamy, że pozostawienie / wyrzucenie odpadów w niedozwolonych miejscach na terenie gminy Rytro jest ścigane przez Policję i podlega karze grzywny, aresztu lub nagany. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń. Sprawa będzie monitorowana przez Urząd Gminy.

Zobacz też: Rytro: nic tylko szukać psa w skórze kura i garnca ze złotem! Metamorfoza baszty

- Łaska turystów na pstrym koniu jeździ a tu jeszcze taka niespodzianka na majówkę. Liczę na to, że uda się ustalić, kto te śmieci wysypał. Przecież tu wszyscy doskonale się znają – usłyszeliśmy od właścicielki położonego niedaleko pensjonatu.

A my dodajemy jeszcze w imieniu władz gminy, że posprzątanie podobnego wysypiska kosztuje. Pieniądze trzeba wyasygnować z budżetu gminy, czy z kieszeni każdego z mieszkańców gminy. Inna rzecz, że pieniądze te zawsze mogłyby być wydane choćby na drobną naprawę której z gminnych dróg albo na promocję samorządu.

ES [email protected] Fot.: UG w Rytrze

Rytro: kuriozalny skandal, mieszkańcy sami sobie zatruwają ujęcie wody pitnej!
Fot.: UG w Rytrze


Dziękujemy za przesłanie błędu