Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
16/08/2018 - 09:45

Która szkoła nauki jazdy jest najlepsza? Gdzie się podział ranking zdawalności?

Mimo że już połowa sierpnia próżno szukać w Internecie rankingu Ośrodków Szkolenia Kierowców z Nowego Sącza. Czy w tym roku w ogóle będzie opublikowany?

Już kilkoro młodych ludzi dzwoniło do naszej redakcji ze skargą, że w tym roku nie opublikowano rankingu zdawalności Ośrodków Szkolenia Kierowców a to dla wielu podstawa do podjęcia decyzji, gdzie warto zainwestować w kurs.

– Ja specjalnie poszedłem do pracy na cały lipiec żeby na taki kurs sobie zarobić. Miałem nadzieję, że prawko zacznę robić jeszcze w wakacje, ale nie chcę wybierać szkoły tylko na podstawie tego, co wyczytałem na forach. Jakoś nie wierzę, że autorami takich wpisów są tylko sami kursanci – komentowała jedna z osób.

Zobacz też: Gdzie najlepiej uczą jeździć w Nowym Sączu? Zobacz ranking zdawalności za 2016 rok

Ranking ze szczegółowymi danymi na temat wyników testów i egzaminów praktycznych co roku publikowany na stronie internetowej nowysacz.pl . W 2017 roku dane z 2016 roku były dostępne już w lutym. W 2018 próżno ich szukać mimo że już połowa sierpnia za nami.

Jak nas poinformował dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego Waldemar Olszyński za publikację rankingu odpowiada Wydział Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta w Nowym Sączu, który sprawuje merytoryczny nadzór nad Ośrodkami Szkolenia Kierowców. Rola MORD w tworzeniu rankingu sprowadza się jedynie do zebrania i przekazania danych.

Dzwonimy zatem do wskazanego wydziału. – Ranking jest już gotowy i będzie opublikowany jeszcze dziś – zapewnił nas jego wicedyrektor Stanisław Bębenek tłumacząc zwłokę w publikacji sezonem urlopowym.

Bębenek nie ukrywa, że zainteresowani zdobyciem prawa jazdy bardzo często pytają o notowania poszczególnych ośrodków i dla wielu osób rzeczywiście jest to podstawą przy wyborze placówki szkoleniowej. Skoro tak, to dlaczego zestawienie będzie publikowane dopiero teraz? 

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu