Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
28/02/2020 - 14:00

Kto wygra? Trwa wielkie liczenie głosów w Plebiscycie na Sądeczanina Roku 2019

I wysypały się dziś karty do głosowania z plebiscytowej urny. Całe mnóstwo. Zaraz po komisyjnym zdjęciu pieczęci i kłódki zaczęło się wielkie liczenie. Kto wygra? Najlepszy – mówił Wincenty Tokarz z konkursowej kapituły, który otwierał kłódkę wielkiej, drewnianej skrzyni.

Walka trwała, w sensie dosłownym, do ostatniej chwili. Na dwie minuty przed otwarciem plebiscytowej urny, do siedziby Fundacji Sądeckiej przyszedł Mieczysław Dziadowicz, żeby oddać głos na swojego faworyta.

- Kto jest pana Sądeczaninem Roku? – pytamy.

- Nie mogę powiedzieć. To tajemnica. Mam nadzieję, że ten plebiscyt wygra.

Zaraz potem nastąpiło komisyjne zdjęcie pieczęci Zrobili to Wincenty Tokarz z konkursowej kapituły i Anna Szczepanik Dziadowicz. I wysypały się  karty do głosowania z plebiscytowej urny. Całe mnóstwo.

Czytaj też Ksiądz, miss piękności i kosmos... czyli jak się zostaje Sądeczaninem Roku

Kto wygra? Najlepszy – mówił Wincenty Tokarz,  który otwierał kłódkę wielkiej, drewnianej skrzyni.  

Teraz trwa wielkie liczenie. Tradycyjnie zajmują się tym wolontariusze z Klubu Szalonych Emerytów. Zsumowane zostaną też głosy oddane za pomocą formularzy elektrycznych i sms-ów.

Czytaj też Jedyna taka drużyna. Sądeczanie Roku są jak najlepszy certyfikat regionu 

W sobotę rano odbędzie się posiedzenie kapituły, która  wszystkie głosy zsumuje.  Już jutro będzie wiadomo, kto wygra konkurs. Nazwisko Sadeczanina Roku 2018 będzie pilnie strzeżoną tajemnicą do niedzieli 1 marca. o Godzinie 11 w Małopolskim Centrum Kultury Sokół rozpocznie się wielka gala.  

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu