Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
05/12/2018 - 11:20

Kto rządzi w powiecie brzeskim? Zobacz pełny skład prezydium

Na pierwszej sesji w głosowaniu tajnym radni powiatowi z Brzeska wybrali przewodniczącego rady oraz jego zastępców, którzy kierować będą radą w VIII kadencji. Wiemy też, kto zasiada w zarządzie.

Przewodniczącym został Kazimierz Brzyk, który będzie miał dwóch zastępców: Grzegorza Mrozowskiego i Justynę Wójtowicz Wodę. Brzyk tym samym kierował będzie radą już kolejną kadencję.

Znamy tez już nazwiska osób, które zasiadać będą w pięcioosobowym zarządzie powiatu. Na starostę wybrany został Andrzej Potępa, funkcja wicestarosty przypadła w udziale Maciejowi Podobińskiemu. Pozostałe, osoby, czyli członkowie zarządu to Ryszard Ożóg, Jacek Frankowski oraz Marek Antosz.

Przy okazji przypomnijmy układ sił w radzie. 

KW Prawo i Sprawiedliwość zdobył 8 mandatów, KWW Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego – 2, KWW Wyborczy Wyborców Powiat Brzeski – 8, KWW „Samorządy Razem - 2018” – 3.

Zobacz też: Wyniki wyborów w powiecie brzeskim. Kto został radnym powiatowym?

W stosunku do składu zarządu w latach 2014-2018 zaszła tym samym jedna zmiana – Frankowski zastąpił Kazimierę Glonek. Przy okazji przypomnijmy, że Potępa działa w samorządzie od początku funkcjonowania powiatów a starosta jest od 2010 roku, przy czym kadencję później wybrany został niemal jednogłośnie. W 2018 roku otrzymał tytuł „Samorządowca XX-lecia” przyznany przez Związek Powiatów Polskich.

ES [email protected] Fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Powiat Brzeski: kto rządzi w radzie?
Fot.: SP w Brzesku


Dziękujemy za przesłanie błędu