Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
23/01/2013 - 13:02

Kto pokieruje halą sportową w Łącku? W szrankach b. wójt i nauczyciele

W Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Łącko odbyło się dzisiaj "przesłuchanie" kandydatów na stanowisko kierownika hali widowiskowo-sportowej w stolicy gminy. Wakat powstał po rezygnacji Artura Czerneckiego, radnego Nowego Sącza, który halą zarządzał przez 3 miesiące.
Do 10 stycznia wpłynęło 8 ofert, wymogi formalne spełniło 4. kandydatów: Paweł Terebka, nauczyciel przysposobienia obronnego z Nowego Sącza, znany bardziej jako znakomity rekonstruktor historyczny PTH; Witold Majerski z Kadczy; Maria Pajdzik-Kolibabka z Lubomierza i Stanisław Łatka, emerytowany strażak, były wójt Podegrodzia.
Obserwatorzy największe szanse dają Majerskiemu, pełniącemu obowiązku kierownika hali po rezygnacji Czerneckiego, nauczycielowi w-f w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łącku, współorganizatorowi niedawnego turnieju piłkarskiego i tenisowego o Puchar Wójta Janusza Klaga, dobrego znajomego wicewójta Tadeusza Zaremby.
Tadeusz Myjak, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łącku, któremu hala podlega, zapowiedział ogłoszenie wyników konkursu w czwartek.
Komisję konkursową wyznaczył zarządzeniem wójt Klag.
W skład 5-osobowej komisji oprócz Myjaka, jako przewodniczącego, wchodzi sekretarz gminy Stanisław Piksa i trójka urzędników gminnych.

                                                            ***
Otwarta w maju ub.r. hala widowiskowo-sportowa w Łącku to jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów na Sądecczyźnie. Posiada boisko o wymiarach 45 x 26 m, widownię z 664. miejscami siedzącymi, siłownię, saunę, ściankę wspinaczkową itd. Są tam 3 etaty: kierownika i dwóch pracowników obsługi.
Hala kosztowała 11 mln zł, z czego 3 mln to były środki UE i podobną kwotą wsparł samorząd Łącka powiat nowosądecki.
(HSZ), fot. ED


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)