Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
21/07/2022 - 16:20

Kto opóźnia wydanie decyzji w sprawie przebudowy DK 87?

Decyzja środowiskowa w sprawie przebudowy DK 87 będzie wydana później niż zakładają przepisy. Urząd Miejski w Starym Sączu wydał komunikat w tej sprawie. Co się stało?

Kto opóźnia wydanie decyzji w sprawie przebudowy DK 87?

W czerwcu na stronach internetowych gmin Stary Sącz i Rytro pojawił się komunikat burmistrza Starego Sącza z informacją, że opinia środowiskowa w sprawie przebudowy DK 87 – chodzi o wzmocnienie nośności - nie może być wydana w terminie przewidzianym w kodeksie postępowania administracyjnego. Jacek Lelek tłumaczy, że wynika to ze skomplikowania sprawy i braku opinii ze strony Powiatowego Inspektora Sanitarnego i Regionalnej Dyrekcji Środowiska.

Zobacz też: Martwią ich prędkość na DK 87 i ekrany. Burmistrz Lelek ucina plotki

Mieszkańcom podobny urzędniczy żargon niewiele mówi, dlatego na ich prośbę poprosiliśmy o wyłożenie sprawy zastępcę burmistrza Kazimierza Gizickiego. Ten na wstępie przypomina, że wstępem do wydania decyzji środowiskowej jest m.in. raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko. Taki raport jest już gotowy od dawna i – zgodnie z przepisami – został poddany konsultacjom społecznym.

– W ślad za tym wpłynęło bardzo dużo uwag i zastrzeżeń do raportu. Teraz do tych wszystkich uwag – choć większa ich część tak naprawdę nie odnosiła się merytorycznie do planów inwestora, muszą odnieść się autorzy raportu. Gdy to się stanie, cała dokumentacja trafi do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która będzie musiała ją przeanalizować i dopiero na tej podstawie wydać swoją opinię – wyjaśnia Gizicki. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. Tym bardziej, że władze Starego Sącza od początku zastrzegały, że odpowiedzi na uwagi do wspominanego raportu – jak choćby te sołtysa Barcic, o których pisaliśmy w publikacji Sołtys Barcic przerażony! Ruch ciężarowy na DK 87 wzrośnie o 500 procent! – będą ujęte właśnie w decyzji środowiskowej. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu