Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
06/04/2023 - 21:40

Kto będzie kontrolował burmistrza i urzędników? Piwniczna-Zdrój zna już nazwiska

I wszystko jasne. Wiemy już, kto będzie zasiadał w najważniejszej, bo uprawnionej zarówno do kontroli burmistrza jak i urzędników oraz komunalnych spółek, Komisji Rewizyjnej rady. Jej szefem jest Piotr Ściegienny, pełnomocnik komitetu referendalnego w sprawie odwołania burmistrza Dariusza Chorużyka.

Kto będzie kontrolować burmistrza i urzędników? Piwniczna-Zdrój ma już nazwiska

Zobacz też: Przebudowa DK 87: Stary Sącz nadal nie może wydać decyzji w tej sprawie

Po wielu perturbacjach w składach niemal wszystkich komisji stałych piwniczańskiej rady - spowodowanych rezygnacjami członków i aż czterema wyborami uzupełniającymi do samej rady - w końcu znamy skład dwóch wyjątkowo ważnych z punktu widzenia mieszkańców komisji: Rewizyjnej i Skarg, wniosków i petycji. Nazwiska kandydatów przedstawiono już przed sesją.

Przypomnijmy je dla formalności. Komisja Rewizyjna: Piotr Ściegienny – przewodniczący, Kazimiera Sikorska (wraca do składu), Maria Adamuszek, Wiesław Keklak, Ryszard Lewicki, Jan Toczek, Bogumiła Szczepanik.

W skład Komisji Skarg, Wniosków i Petycji mieli wejść: Maria Adamuszek – przewodnicząca, Ryszard Lewicki, Bronisław Rusiniak, Wiesław Keklak i Piotr Ściegienny.

Zobacz też: Wyglądały żałośnie a teraz nabrały należnej Dolinie Popradu klasy. Tak powinny wyglądać wszystkie dworce PKP

Czy udało się ten konsensus utrzymać już w trakcie głosowania? Na sesji obecnych było 11 radnych. Za przyjęciem zaproponowanej listy dla komisji rewizyjnej głosowali: Maria Adamuszek, Anna Dominik (która wynikiem głosowania 2 kwietnia zastąpiła w radzie Łukasza Maślankę), Aneta Janur-Majocha, Wiesław Keklak, Mariusz Lis, Bronisław Rusiniak, Bogumiła Szczepanik, Jan Toczek, Dariusz Łomnicki, Piotr Ściegienny, Włodzimierz Źrałka. Od głosu wstrzymał się Ryszard Lewicki.

Jak wyglądało głosowanie w sprawie komisji zajmującej się skargami? Radni głosowali identycznie jak w pierwszym przypadku. Czy to koniec roszad w tym zakresie? Niekoniecznie. Bo zwyczajowo możliwość działania w komisjach daje się radnym, którzy właśnie debiutują w radzie w wyniku wyborów uzupełniających. Taką radną jest na dziś wspomniana już Anna Dominik. ([email protected] Fot.: ilustracyjne ES)Dziękujemy za przesłanie błędu