Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
12/01/2022 - 19:45

Kto będzie dbał o czystość w Nowym Sączu? Zmiana firmy sprzątającej

Kto będzie opróżniał w Nowym Sączu zapełnione kosze, kto będzie dbał o czystość na ścieżkach rowerowych? Zmieniła się firma, która w tym roku będzie dbała o utrzymanie porządku i czystości na terenie miasta. Zadanie to przez najbliższe dwanaście miesięcy będzie realizowało konsorcjum czterech firm, w którym liderem jest firma Garden Design z Nowego Sącza.

Na barkach tego podmiotu będzie spoczywało utrzymanie czystości w mieście zarówno zimą, jak i latem. Wspomniane konsorcjum wygrało przetarg na to zadanie.

Miasto na realizację tej usługi przeznaczyło łącznie ponad 884 tysięcy złotych. Kwota ta jest podzielona na dwie części. W sezonie zimowym na utrzymanie czystości i porządku przeznaczono ponad 340 tysięcy złotych, a w sezonie letnim – ponad 544 tysięcy złotych.

Do przetargu na to zadanie startowały jeszcze dwa podmioty – jeden z Krakowa oraz konsorcjum trzech firm, które w ubiegłym roku realizowało tę usługę.

Konsorcjum firm z liderem – firmą Garden Design z Nowego Sącza, które złożyło najkorzystniejszą ofertę i zostało wybrane będzie w tym roku dbało o porządek i czystość w ścisłym centrum miasta, jak i na pozostałym miejskim terenie. Usługę tę zrealizuje za około 800 tysięcy złotych.

Jakie zadania spoczywają na tym wykonawcy w sezonie zimowym, a jakie w sezonie letnim?

- Do obowiązków wykonawcy w sezonie zimowym będzie należało opróżnianie, mycie oraz konserwacja koszy zainstalowanych na terenie miasta – tłumaczy Jan Kupczak, dyrektor Wydziału Komunalnej Obsługi Miasta Urzędu Miasta w Nowym Sączu - Usuwanie odpadów, odchodów zwierzęcych, ale także padłych zwierząt. Do jego obowiązków należy też utrzymanie czystości po zaistnieniu zdarzenia losowego na drodze.

Warto wiedzieć, że na terenie Nowego Sącza zainstalowanych jest około 740 koszy. Podmiot ten będzie także zobligowany do montażu nowych, jak również sprzątania terenu po zakończonych plenerowych imprezach kulturalnych i sportowych.

- Natomiast w sezonie letnim, czyli od 1 marca do 30 listopada, dodatkowo oprócz tych już wymienionych przeze mnie zadań dochodzą też i inne, jak chociażby ręczne i mechaniczne czyszczenie ciągów ulicznych, chodników, ścieżek rowerowych, placów, schodów dla pieszych – dodaje nasz rozmówca.

Wspomniany podmiot będzie świadczył usługi na terenie Nowego Sącza do 31 grudnia 2022 roku.

Podajemy numer telefonu do firmy, która w tym roku dba o utrzymanie czystości i porządku w Nowym Sączu – 601 – 874 – 793.

[email protected], fot. IM.
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu