Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
04/06/2019 - 11:50

Krzysztof Głuc nie będzie wiceministrem edukacji

Dzisiaj prezydent Andrzej Duda, w ramach rekonstrukcji rządu, powołał nowych ministrów. Po Nowym Sączu lotem błyskawicy rozeszła się plotka, jakoby Krzysztof Głuc, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza i szef klubu „Wybieram Nowy Sącz” miał zostać wiceministrem edukacji narodowej.


Wiadomo, kto od dzisiaj będzie piastował ten resort. Tekę ministra edukacji narodowej objął dzisiaj poseł PiS Dariusz Piontkowski. Zastąpił on na tym stanowisku Annę Zalewską. Do naszej redakcji dotarła również krążąca po Nowym Sączu plotka, jakoby Krzysztof Głuc miał zostać wiceministrem edukacji narodowej.

Przypomnijmy, że dr Krzysztof Głuc ma 51 lat. Jest wykładowcą w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Prowadził również zajęcia w Nowym Sączu w Wyższej Szkole Biznesu. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych ubiegał się o urząd prezydenta Nowego Sącza, ale bez powodzenia. W marcu tego roku dołączył do Porozumienia Jarosława Gowina. 

Tę nieoficjalną informację próbowaliśmy od razu potwierdzić u Krzysztofa Głuca, zadzwoniliśmy także do biura prasowego Ministerstwa Edukacji Narodowej i do Centrum Informacyjnym Rządu, ale trwała właśnie uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów.

Wreszcie Krzysztof Głuc skontaktował się z naszą redakcją. Zapytaliśmy go, czy potwierdza to, że ma być wiceministrem edukacji narodowej? - Z pewnością jest to zaszczytna funkcja, którą sądeczanie mogą sprawować, ale proszę mi wierzyć w ogóle nie ma tematu - skwitował krótko.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)