Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
18/02/2018 - 14:45

Krynicki szpital ma nowoczesną salę do cesarskich cięć [ZDJĘCIA]

Szpital w Krynicy-Zdroju może od kilku tygodni pochwalić się nowoczesną salą, w której przeprowadzane są cięcia cesarskie. Znajduje się ona w dobudowanej części oddziału ginekologii i położnictwa.

Co roku 40 proc. dzieci rodzących się w krynickim szpitalu przychodzi na świat w wyniku cesarskiego cięcia.

- Do tej pory wszystkie takie zabiegi w naszym szpitalu odbywały się w jego starej części – mówi Sławomir Kmak, dyrektor placówki. - Pacjentki będące w trakcie porodu, które musiały, ze wskazań lekarskich, mieć wykonaną tzw. „cesarkę” były przewożone z sali porodowej na blok operacyjny znajdujący się na innym piętrze. To wydłużało, niestety czas. Teraz pacjentka z sali porodowej jest przewożona do sali obok, która przeznaczona jest właśnie do przeprowadzania tych zabiegów. Transport rodzącej odbywa się błyskawicznie.   

Nowoczesna sala do cięć cesarskich znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie sali porodowej i oddziału noworodków. Takie rozwiązanie spełnia najwyższe standardy polskie i światowe opieki nad kobietą rodzącą i jej dzieckiem.

[email protected] Fot. Szpital w Krynicy-Zdroju.

Szpital w Krynicy
Szpital w Krynicy-Zdroju może od kilku tygodni pochwalić się nowoczesną salą, w której przeprowadzane są cięcia cesarskie


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020