Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
13/02/2018 - 16:10

Krynicki szpital dostał pieniądze na sprzęt medyczny. Spłaci zaciągnięty kredyt

Szpital im. dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju otrzymał ponad 5,7 mln złotych unijnego dofinansowania na zakup nowoczesnej aparatury medycznej i wyposażenia do nowego skrzydła lecznicy. Otrzymane fundusze zostaną przeznaczone na spłatę kredytu, jaki szpital zaciągnął na ten cel w ubiegłym roku.

Dyrektor krynickiego szpitala złożył wiosną ubiegłego roku wniosek o unijne środki do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie.

Szpitalna placówka, której organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu starała się o dodatkowe pieniądze na zakup nowoczesnego medycznego sprzętu oraz wyposażenia do nowego skrzydła szpitala.

- Bardzo liczyliśmy na to dofinansowanie – mówi Sławomir Kmak, dyrektor szpitala w Krynicy-Zdroju. – Dzisiaj z Urzędu Marszałkowskiego otrzymałem informację, że je dostaliśmy. Jest to niebagatelna kwota – ponad 5,7 mln złotych. Bardzo się cieszymy. Nasz projekt został wysoko oceniony. Uzyskał 32 na 34 punkty, które można było zdobyć.

Szpital, by wyposażyć nowe skrzydło w sprzęt i aparaturę medyczną z najwyższej półki musiał w grudniu ubiegłego roku zaciągnąć kredyt w banku.

- Czekamy na przyznaną dotację – dodaje dyrektor Kmak. – 5,7 miliona złotych, które otrzymaliśmy, od razu przelejemy do banku, by spłacić zaciągnięty kredyt. Każdy dzień generuje, bowiem odsetki. Szpital, oprócz dotacji z MRPO w nową specjalistyczną aparaturę i wyposażenie włożył też własne środki, czyli dwa miony złotych.

Nowe skrzydło krynickiego szpitala zostało otwarte 22 stycznia tego roku. Jest to nowoczesny obiekt spełniający wszystkie standardy. W budynku znalazła się centralna sterylizacja, blok operacyjny, a także oddziały pediatryczny oraz intensywnej terapii.

[email protected], Fot. IM, szpital w Krynicy-Zdroju.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe