Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
27/02/2023 - 23:30

Kryniccy rajcy podjęli trzy ważne uchwały dotyczące Tylicza

Podczas ostatniej sesji, 23 lutego, rajcy podjęli trzy uchwały dotyczące Tylicza: rozszerzenia krynickiej strefy ochrony uzdrowiskowej "C" na tę miejscowość, opłaty uzdrowiskowej oraz nadania nazw drogom wewnętrznym.

Czytaj też: Jest pół miliona złotych dofinansowania na remont ulicy Ebersa w Krynicy. Droga wymaga naprawy 

1 stycznia Tylicz, leżący w gminie gmina Krynica, został oficjalnie wpisany na listę polskich uzdrowisk, co wiąże się z objęciem miejscowości ustawą "O lecznictwie uzdrowiskowym” oraz strefą uzdrowiskową C".

Status uzdrowiska oznacza korzyści finansowe. Chodzi zarówno o wyższe wpływy z opłaty uzdrowiskowej, jak i dotacje, które uzdrowiska otrzymują z budżetu państwa. 

Podczas ostatniej sesji, 23 lutego, rajcy podjęli trzy uchwały dotyczące Tylicza. - Prócz rozszerzenia krynickiej strefy ochrony uzdrowiskowej "C" na Tylicz, radni podejmowali także uchwałę dotyczącą opłaty uzdrowiskowej w tej miejscowości.- mówi radna Iwona Grzebyk-Dulak. - Dotychczas w Tyliczu funkcjonowała opłata miejscowa w wysokości 2,30 zł, jednak podczas ostatniej sesji została zmieniona na opłatę uzdrowiskową.

Wysokość opłaty uzdrowiskowej do 30 listopada pozostanie na dotychczasowym poziomie (opłaty miejscowej) i wyniesie 2,30  zł. Natomiast od 1 grudnia wzrośnie o 70 groszy, do 3 zł.

Decyzję radnych w sprawie nadania drogom wewnętrznym nazw ulic, poprzedziły konsultacje społeczne - dodaje radna Iwona Grzebyk-Dulak.  - Starania osób zaangażowanych w tę sprawę wiązały się z intensywną rozbudową Tylicza i problemami służb w dotarciu do niektórych miejsc.

Drogom wewnętrznym, położonym w Tyliczu i oznaczonym jako działki o numerach ewidencyjnych, nadano następujące nazwy:

  • droga działka nr ew. 1088/1, ulica Beszkid,
  • droga działce o nr ew. 1667, ulica Błatnik,
  • droga na działce o nr ew. 861/3, ulica Górki,
  • droga na działce o nr ew. 908, ulica Kalinowa,
  • droga na działce o nr ew. 1221, ulica Pod Huzarami,
  • droga na działce o nr ew. 859, 860, 863, 951, ulica Spacerowa,
  • droga na działce o nr ew. 1190, ulica Stara Cegielnia,
  • droga na działce o nr ew. 1524, ulica Szeroka Łąka,
  • droga na działce o nr ew. 947, ulica Widokowa. (MK) fot. ilustracyjne (MK). 


Dziękujemy za przesłanie błędu