Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
17/10/2019 - 12:30

Krynica:skorzystaj z akcji. W sobotę ostatni raz zaczipujesz bezpłatnie psa!

Uwaga właściciele psów! W sobotę, 19 października na terenie Miasta i Gminy Krynica-Zdrój, po raz ostatni zostanie przeprowadzone bezpłatne czipowanie czworonogów. W 2020 roku zabieg ten będzie już płatny! Bezdomne psy to problem wielu polskich gmin, dlatego warto się do akcji przyłączyć.

W marcu  tego roku kryniccy radni opowiedzieli się za czipowniem czworonogów. To jedna z najlepszych metod przeciwdziałania ich bezdomności. W tym roku akcja odbywa się na koszt miasta, w przyszłym będzie trzeba już za czopowanie płacić.

Harmonogram ostatniego, bezpłatnego czipowiania:

od 8-9.30 Berest, przy budynku OSP, dla miejscowości: Berest, Piorunka, CDzięki temu zabiegowi czworonogi mają pod skórą wszczepiony nośnik danych z informacjami o swoim właścicielu. zyrna, Polany,

od 10-11.30, Tylicz przed Domem Kultury, dla miejscowości: Tylicz, Mochnaczka Wyżna i Niżna, Muszynka

od godz. 12-14, w Krynicy-Zdroju, na parkingu przy Urzędzie Miasta.

Wcześniej czipowanie przeprowadzono latem, od 24 czerwca do 8 lipca.

Czip czworonoga zwiera piętnastocyfrowy kod służy do identyfikacji jego właściciela. Do jego odczytania niezbędny jest skaner, w który są wyposażone schroniska, gabinety weterynaryjne, a także służby miejskie.

Zabieg, który jest niemal bezbolesny i polega na wszczepieniu pod skórę psa ( w szyję lub między łopatki) niewielkiego mikroprocesora. Nie przeszkadza mu, nie powoduje alergii. Elektroniczne oznaczenie psa jest niezbędnym wymogiem podróżowania z nim po krajach Unii Europejskiej.

(MK) fot. aut, plakatDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)