Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
05/11/2013 - 20:51

Krynica-Zdrój najlepsza! Wygrała z Sopotem i Kołobrzegiem

15 procent głosów i pierwsze miejsce w internetowym głosowaniu otrzymała Krynica-Zdrój. To właśnie to miasto – zdaniem Czytelników portalu Wirtualna Polska – jest najpiękniejszym uzdrowiskiem w Polsce.
Krynica o palmę pierwszeństwa rywalizowała z takimi uzdrowiskami jak: Nałęczów, Szczawnica, Sopot, Kołobrzeg, Duszniki-Zdrój, Ciechocinek.

- To wielkie wyróżnienie, jeśli to ocena turystów, z których przecież miasto żyje – mówi Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy-Zdrój. – Myślę, że na tak wysokie miejsce w tym rankingu, miały wpływ także ostatnie inwestycje. Ale Krynica jest piękna przez cały rok i w lecie, na jesień, kiedy lasy bukowe zmieniają kolor, a także w zimie. Miasto jest przecież pięknie oświetlone. Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na Krynicę i zapraszam do nas! 


Na drugim miejscu uplasowało się uzdrowisko Nałęczów, na które głosowało 9,5 proc. wszystkich Internatów, którzy wzięli udział w zabawie. A na trzeciej pozycji – Szczawnica z wynikiem 9 proc. Co ciekawe najpopularniejsze i najmodniejsze, bo odwiedzane przez gwiazdy z pierwszych stron gazet uzdrowisko w Sopocie, uplasowało się dopiero na czwartym miejscu.

Zwycięzcę głosowania portal Wirtualne Media opisał: „Krynica-Zdrój jako uzdrowisko funkcjonuje już od ponad 200 lat, a Stare Łazienki Mineralne, Pijalnia Główna, czy Nowy Dom Zdrojowy są świadectwem narodzin polskiego wodolecznictwa. To także miasto malarza prymitywisty – Nikifora, którego osoba na stałe wpisała się w krynicki pejzaż. Wyjątkowa architektura zachwyca nie tylko unikatowym na skalę światową szlakiem cerkwi, ale także budynkami w centrum miasta, np. zabytkowymi drewnianymi willami z początku XX wieku”.

 

(MC)

Źródło: wp.pl

Fot. JECDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)