Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
18/03/2021 - 09:05

Krynica: w zabytkowym centrum miasta wymieniają sieć wodociągową i kanalizacyjną

W centrum Krynicy-Zdroju trwa wymiana sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. To jeden z etapów rewitalizacji płyty głównej deptaka.

Ruszył remont płyty głównej krynickiego deptaka, pojawiły się koparki i ciężki sprzęt. W pobliżu Pijalni Głównej i Starych Łazienek Mineralnych, za ogrodzonym terenem trwają wykopy oraz wymiana sieci wodnej i kanalizacyjnej.

-Rozpoczęliśmy rewitalizację płyty głównej deptaka. Ta, warta piętnaście milionów inwestycja zakończy prace modernizacyjne w ścisłym centrum Krynicy-Zdroju. Obecnie trwają prace polegające na wymianie sieci wodociągowej.- tłumaczy Piotr Ryba, burmistrz Krynicy.

-Oprócz dofinansowania w kwocie sześć milionów złotych ze środków Unii Europejskiej, dodatkowo udało mi się pozyskać pięć milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, co umożliwiło realizację tego projektu.

Wyremontowany zostanie główny deptak obejmujący również skwer przy ul. Ebersa, wraz z przebudową mostku, a nową aranżację otrzyma teren zielony po obu stronach Starego Domu Zdrojowego oraz Pijalni Głównej. Muszla koncertowa przejdzie zabiegi konserwatorskim, a rewitalizowany teren (3,5 hektara) będzie wyposażony w nowoczesne oświetlenie.

Prace, które wykonuje firma z Muszyny, powinny zakończyć się do końca 2021 roku. To ostatni czwarty etap rewitalizacji centrum Krynicy. Wcześniej odnowiono Park Dukieta, Polanę Janówka oraz Bulwary Dietla. (MK) fot. aut.

Krynica: w zabytkowym centrum miasta wymieniają sieć wodociągową i kanalizacyjną
W centrum Krynicy trwają obecnie prace, polegające na wymianie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. To jeden z etapów rewitalizacji płyty głównej deptaka.


Dziękujemy za przesłanie błędu