Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
08/08/2019 - 20:40

Krynica odlicza godziny do inauguracji Festiwalu Kiepury

Na krynickim Deptaku, przed muszlą koncertową powstaje plenerowa scena 53. Festiwalu im. Jana Kiepury. Przygotowywana jest też estrada wewnątrz Pijalni Głównej, gdzie 10 sierpnia Gala Operowa zainauguruje to kulturalne wydarzenie.

W Krynicy-Zdroju trwają ostatnie przygotowania przed rozpoczynającym się w sobotę, 10 sierpnia 53. Festiwalem im. Jana Kiepury. Montowana jest plenerowa scena na Deptaku, a także przygotowywana estrada wewnątrz Pijalni Głównej. Tutaj odbywać się będą główne koncerty.

Wszędzie panuje festiwalowa atmosfera, wiszą już plakaty z sylwetkami artystów oraz program wydarzenia. Do uzdrowiska przyjechali pierwsi goście, jest też już prof. Tadeusz Pszonka, dyrektor artystyczny festiwalu.

Festiwal im. Jana Kiepury jest największym i najważniejszym wydarzeniem kulturalnym, odbywającym się w Krynicy-Zdroju, corocznie od ponad 50 lat.

Twórcą wydarzenia jest Stefan Półchłopek, który nawiązując do tradycji przedwojennego uzdrowiska pragnął upamiętnić życie i twórczość wielkiego tenora.

53. Festiwal im. Jana Kiepury to ponad 30 imprez, w tym gale operowe i operetkowe, widowiska plenerowe, koncerty kameralne, recitale solowe oraz spotkania z artystami. Osiem koncertów wieczornych jest biletowanych, pozostałe wydarzenia są otwarte dla publiczności.

Na festiwalowych scenach pojawi się plejada wielkich gwiazd operowych, jak i grono młodych, ale odnoszących już sukcesy śpiewaków.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe