Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
28/04/2019 - 09:55

Krynica jednym z najbardziej romantycznych miejsc Europy według CNN Travel

Na łamach CNN Travel ukazał się artykuł, w którym redakcja ogłosiła piętnaście, jej zdaniem najbardziej romantycznych miejsc Europy Centralnej. Wśród nich znalazła się Krynica-Zdrój, o wiele mniej hałaśliwy i zatłoczony górski kurort niż Zakopane.

Krynica-Zdrój, zdaniem CNN Travel, jest o wiele mniej hałaśliwym i zatłoczonym, górskim kurortem niż Zakopane. Pozostaje jednym z najbardziej malowniczych polskich miasteczek. Znana ze swoich leczniczych źródeł, jest idealna dla turystów, poszukujących "klimatycznej ucieczki".

W Beskidach znajdują się wielokilometrowe ścieżki spacerowe. Wspaniałe widoki roztaczają się z  Jaworzyny Krynickiej, gdzie goście mogą się wybrać koleją gondolową. Tutaj jest duży wybór rustykalnych restauracji i eleganckich kawiarni.

Krynica-Zdrój znalazła się na liście TOP 15, najromantyczniejszych miejsc w Europie Centralnej obok m.in.: Sopotu, Kazimierza Dolnego, Sandomierza (Polska), a także miasta Tokaj na Węgrzech, Mariańskich Łaźni w Czechach czy Trenczyna na Słowacji.

(MK) fot. aut.

Żródło: CNN TravelDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)