Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
28/10/2018 - 16:05

Krynica: Burmistrz Dariusz Reśko zbiera poparcie Zbigniew Wojewoda w jego obozie

W Krynicy-Zdroju 4 listopada rozstrzygnie się, kto na kolejne 5 lat zostanie włodarzem uzdrowiska. Kandydat na burmistrza Dariusz Reśko uzyskał właśnie poparcie Zbigniewa Wojewody, swojego konkurenta z I tury wyborów.

Na sobotnim spotkaniu Dariusza Reski z premierem Jarosławem Gowinem dyskutowano o rozwoju Krynicy i nowych inwestycjach w uzdrowisku. Premier poprał obecnego burmistrza w jego staraniach o reelekcję. Podczas rozmów obecny był Zbigniew Wojewoda, który także oficjalnie obdarzył zaufaniem Dariusza Reśkę i poparł jego kandydaturę na burmistrza Krynicy-Zdroju.


Zbigniew Wojewoda w pierwszej turze wyborów w Krynicy uzyskał bardzo dobry wynik. Głos na niego oddało ponad 1200 osób. Do drugiej tury wszedł natomiast obecny burmistrz Dariusz Reśko oraz Piotr Ryba prezes Krynickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
 


Zbigniew Wojewoda odbył rozmowy z obydwoma kandydatami jednak przyznał, że wola współpracy była jedynie po stronie Burmistrza Dariusza Reski. Wojewoda uznał, że Piotrowi Rybie udało się wprowadzić do Rady Miejskiej jedynie dwóch swoich kandydatów, wśród których nie ma żadnego przedstawiciela sołectw, co nie daje gwarancji sprawnych rządów, a może powodować jedynie chaos ze szkodą dla mieszkańców.

Porozumienie obecnego burmistrza ze Zbigniewem Wojewodą stworzyło silną koalicję z dużym potencjałem działania, ponieważ startujący w pierwszej turze wyborów na burmistrza Zbigniew Wojewoda wprowadził ze swojego komitetu do Rady Miejskiej 5, a Dariusz Reśko 6 kandydatów, co daje 11 miejsc w 15 osobowej Radzie.

(KS)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)