Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
30/11/2020 - 21:30

Krynica: biało, śnieżnie, pięknie! Sezon zimowy i narciarski rozpoczęty!

Spadł śnieg, niektóre stacje narciarskie już otwarte, dlatego na stokach krynickich Słotwin i Tylicza pojawili się pierwsi miłośnicy białego szaleństwa.

Śnieg i lekki mróz w górach są, więc rozpoczął się sezon narciarski. Wielu miłośników szusów pojawiło się w sobotę i niedzielę (28-29) listopada na pierwszych, otwartych w sezonie zimowym 2020/2021 stokach krynickich Słotwin i Tylicza.

Z możliwości jazdy na nartach i desce skorzystało wiele, spragnionych białego szaleństwa osób. Nie brakowało też rodzin, które przyjechały wraz dziećmi, dając im możliwość jazdy na sankach po śniegu, którego od wielu lat brakuje na nizinach.

Do inauguracji sezonu zimowego przygotowują się kolejne ośrodki narciarskie, zlokalizowane na terenie gminy Krynica. Trasy śnieży Jaworzyna Krynicka i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, narciarze będą mogli szusować po nich od 11 grudnia. Tego też dnia, po jesiennym przeglądzie technicznym, ponownie uruchomiona będzie kolej gondolowa.  

Stoki narciarskie w Beskidzie Sądeckim są miejscem idealnym dla rodzin, na tutejszych trasach poradzą sobie początkujący narciarze i snowboardziści.

Zgodnie z wytycznymi na jednego narciarza na stoku przypada 100 metrów kwadratowych. Pracownicy ośrodka muszą pilnować, by ten limit był przestrzegany. Muszę zwracać także uwagę na to, by narciarze mieli zakryte nosy i usta oraz utrzymywali odstępy w kolejkach. 

Otwarcie ośrodków narciarskich, jak twierdzą ich właściciele, nie uratuje sezonu w beskidzkich kurortach. Samorządy apelują więc o wydłużenie ferii zimowych, otwarcie hoteli, pensjonatów oraz gastronomii. 

(MK) fot. aut. 

Krynica: biało, śnieżnie, pięknie! Sezon zimowy i narciarski rozpoczęty!
Spadł śnieg, niektóre stacje narciarskie już otwarte, więc na stokach krynickich Słotwin i Tylicza pojawili się pierwsi miłośnicy białego szaleństwa.


Dziękujemy za przesłanie błędu