Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
22/07/2020 - 23:00

Krynica: będzie o 50 miejsc do parkowania więcej. Kończą prace na Ebersa

Na ukończeniu są dwie zatoki postojowe przy ulicy Ebersa w Krynicy-Zdroju. W ten sposób od 1 sierpnia miastu przybędzie 50 nowym miejsc, gdzie można będzie zaparkować auto.

W Krynicy, gdzie nie lada problemem jest zaparkowanie samochodu, powstają nowe parkingi. Niedawno oddano do użytku kilka takich miejsc postojowych, zlokalizowanych przy ulicy Źródlanej, przed budynkami nr. 8 i 10.

Kolejne, dwie zatoki postojowe zostaną ukończone 1 sierpnia na ulicy Ebersa, która prowadzi od dworca kolejowego do centrum miasta i na deptak.

Prace objęły również m.in.: wymianę słupów oświetlenia ulicznego, ułożenie krawężników, zabezpieczenie sieci kablowej oraz oznakowanie zatok postojowych, zgodnie z projektem organizacji ruchu. 

Obecnie na ukończeniu jest montaż nowych barierek, od strony potoku Kryniczanka. Nowe, dwie zatoki postojowe przy ulicy Ebersa pomieszczą do 50 aut osobowych.

Miejsca postojowe przy ulicy Ebersa to kolejna tego typu inwestycja, po wykonaniu lub remoncie parkingów na ul. Granicznej, przed Sanatorium Continental i przy ulicy Zielonej.

W planach jest też przebudowa ulicy Kościuszki, której celem jest uzyskanie następnych, kilkudziesięciu miejsc parkowania pojazdów.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe