Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
03/08/2017 - 14:35

Kozica celebrytka? Nie do wiary! Pozowała do zdjęć sądeckim turystom

W Słowackich Tatrach Wysokich w drodze na Jagnięcy Szczyt turyści z sadeckiego PTT natknęli się na niezwykłą kozicę. - Zachowywała się tak, jakby robione przez turystów sesje zdjęciowe był jej ulubionym zajęciem - opowiadają uczestnicy wyprawy.

Kozica celebrytka, bo takim mianem określili ją sądeccy turyści, nic nie robiła sobie z  ludzi, a tym bardziej z migawek aparatów, które poszły w ruch, kiedy przepiękne zwierze pojawiło się na szlaku na Jagnięcy szczyt.

- Wszyscy zaczęliśmy robić jej zdjęcia, a kozica zachowywała się  jak podczas sesji zdjęciowej - mówi Zbigniew Smajdor z sądeckiego PTT, który relacjonuję kolejną wyprawę PTT.  

To był znakomity dzień na górską wędrówkę. Piękne słońce, ciepło i jedna z naszych nielicznych wypraw z idealną pogodą - mówi Zbigniew Smajdor.

Wyprawa rozpoczęła się  z Białej Wody przy Drodze Wolności . Potem była dwugodzinna wędrówka Doliną Kieżmarską do schroniska nad Zielonym Stawem.

To była rozgrzewka przed prawdziwym górskim wyzwaniem, jakim było zdobycie Jagnięcego Szczytu o wysokości 2230 m

- Sam Zielony Staw i jego otoczenie jest imponujące. Woda oczywiście jest przeźroczysta, a że optycznie się zieleni, to efekt odbijających się w jej lustrze porośniętych mchem skał okalających staw. Niesamowitą scenerię tworzą też pionowe ściany Kieżmarskich Szczytów , Łomnicy i Jastrzębiej Turni  górujące nad stawem - relacjonuje Zbigniew Smajdor.

Jagnięcy jest  jednym z  najpiękniejszych szczytów w słowackich Tatrach Wysokich . Aby na nim stanąć trzeba najpierw pokonać strome podejście do Doliny Jagnięcej. Chwilę wytchnienia można złapać jeszcze  obok Czerwonego i Modrego Stawu. Ostatni etap wspinaczki do Kołowego Przechodu był znów bardzo stromy i ubezpieczony łańcuchami.

Po ich pokonaniu pozostało  nam półgodzinne przejście granią na szczyt, gdzie już nie było żadnych ubezpieczeń, dlatego musieliśmy zachować pełną koncentrację i rozwagę, żeby  rozkoszować się nagrodą, jaką dla górskiego turysty są widoki ze szczytu.

(oprac.ami) Zbigniew Smajdor. A.M 

Takie widoki, tylko w Tatrach
Upał nie odstraszył sądeckich turystów. Powędrowali w Tatry Wysokie na Słowację. Zdobyli Jagnięcy SzczytMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu