Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
16/06/2023 - 15:20

Koszty budowy stadionu przy ul. Kilińskiego będą większe. Czy wystarczy pieniędzy na nowy magistrat?

Odsuwa się w czasie budowa nowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Kiedy taki obiekt wpisze się w pejzaż miasta? W tej kadencji samorządowej nie jest to już raczej możliwe. Co więcej – na razie miasto nie ma na tyle pieniędzy, by teraz porywać się na taką inwestycję, która pochłonie dobrych kilka milionów złotych.

Pierwotna lokalizacja nowej siedziby Urzędu Miasta w Nowym Sączu jest już dawno nieaktualna. Nowy magistrat miał być budowany nieopodal nowego stadionu przy ul. Kilińskiego, na którym trwają jeszcze prace budowlane.

Władze miasta zakładały, że będzie to najbardziej optymalna lokalizacja. Wszystko jednak się rozmyło.

Dlaczego? Zastrzeżenia do tej lokalizacji miał między innymi konserwator zabytków.

Potem „Sądeczanin” pytał wielokrotnie wiceprezydenta miasta Artura Bochenka, który jest odpowiedzialny w mieście za inwestycje – co dalej z budową nowej siedziby ratusza.

Wiceprezydent uspokajał wtedy, że miasto nadal planuje tę inwestycję, ale dopiero kiedy zostanie oddany do użytku nowy stadion przy ul. Kilińskiego. Pytaliśmy też Artura Bochenka, gdzie mógłby zostać wybudowany nowy?

- Na siedzibę nowego Urzędu Miasta mamy kilka lokalizacji, z czego najlepsza wydaje się na ulicy Gucwy. Teren jest rozległy, płaski, przylegający do Al. Piłsudskiego. Jest też trochę na uboczu, ale jest tam dobry dojazd. Jest miejsce na duży parking. Nie byłaby to zła lokalizacja.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu