Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
02/12/2023 - 20:40

Koszmarne warunki na drogach! Samochody jeden za drugim lądują w rowach

Cały czas pada śnieg i na drogach jest bardzo ślisko. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność, bo w takich warunkach nietrudno o nieszczęście.

Jak bardzo niebezpieczna potrafi być zimowa aura, przekonał się jeden z kierowców, który minionej nocy, przed godziną trzecią, przejeżdżał przez miejscowość Młynne koło Limanowej. Na śliskiej, zaśnieżonej drodze, stracił kontrolę nad samochodem. Auto wpadło w poślizg i zawisło na stromej skarpie.

Zobacz też Wszyscy byli pijani! Wiemy coraz więcej o tragedii w Barcicach. Na jaw wyszły nowe szokujące fakty 

Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Nie był jednak w stanie samodzielnie wrócić samochodem na drogę. Z pomocą pośpieszyli strażacy z Limanowej i Łososiny Górnej, którzy pomogli kierowcy wyciągnąć samochód ze śnieżnej pułapki. 


Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność i ostrożną jazdę, natomiast do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię oraz noszenie elementów odblaskowych.

Zobacz też Kierowcy wychodzą z siebie! Ogromne korki przy rondzie w Nowym Sączu [WIDEO] [ZDJĘCIA] 

Zimowa aura nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady śniegu czy marznącego deszczu powodują, że widoczność jest ograniczona, a jezdnia mokra i śliska. Każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę, że w takich warunkach bardzo łatwo stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest wydłużona. ([email protected] Fot. OSP Łososina Górna)Dziękujemy za przesłanie błędu