Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
07/06/2018 - 16:15

Kosarzyska: jezdnię kończą, ale co z chodnikiem? [WIDEO]

Powiatowy Zarząd Dróg już kończy prace przy wymianie nawierzchni ulicy Szczawnickiej w Kosarzyskach w Piwnicznej-Zdroju, ale obiecanych chodników nadal nie ma. Dlaczego?

Zobacz też: Radwanów: Koniec z fuszerkami na basenie? [WIDEO]

Wszystko wskazuje na to, że już jutro, czyli 8 czerwca drogowcom uda się zamknąć prace przy wymianie prawie półtora kilometra nawierzchni na ulicy Szczawnickiej. W godzinach od 8. do 17. drogowcy kładą ostatnie warstwy nowej jezdni – odcinek od Wilczych Dołów do starych basenów będzie całkowicie wyłączony z ruchu.

Potem jeszcze kilka prac kosmetycznych i inwestycja będzie oddana.

Zobacz też: Barcice Dolne: Ukradli kamery z gminnego monitoringu! Gmina da na nowe?

O to, kiedy na tym odcinku wybudowany zostanie też długo wyczekiwany chodnik pytamy burmistrza Zbigniewa Janeczka. – Chodnik na tym odcinku, gdzie jest wylewany asfalt projektuje gmina. Gmina zleciła już opracowanie projektu. Jeżeli dokumentacja będzie gotowa, a myślę, że będzie to już we wrześniu, to dopiero będziemy ten chodnik wykonywać pół na pół roku tak jak wszystkie inne chodniki przy drogach powiatowych – informuje samorządowiec.

Nie wyklucza też, że same roboty przygotowawcze w terenie, jeśli pogoda okaże się sprzyjająca, też zaczną się w tym roku, ale tak naprawdę inwestycja zrealizowana zostanie w całości dopiero w roku 2019.

Na całym wspominanym odcinku po prawej stronie będzie biegł chodnik o szerokości od 1,25 do 2,5 metra.

ES e.st[email protected] Film: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu