Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
07/04/2021 - 14:30

Korzenna: znów się udało. Pieniędzy będzie jeszcze więcej

Korzenna znalazła się wśród tych gmin, które po raz kolejny otrzymały wsparcie z rządowego funduszu inwestycji lokalnych. Pieniądze są potrzebne ze względu na rozpoczęty remont urzędu gminy.

Czytaj też: Radni zdecydowali. Wzniesiony w osiemnastym wieku kościół doczeka się renowacji

W urzędzie gminy Korzenna trwa remont. Poruszanie się po obiekcie i użytkowanie budynku od jakiegoś czasu jest utrudnione. Część oddziałów zmieniła nawet swoją siedzibę. Rada gminy wzięła pod uwagę konieczność przeprowadzenia remontu, projektując wydatki i budżet na najbliższy rok. Gmina liczyła też na wsparcie z rządowego funduszu inwestycji lokalnych.

W ramach pierwszego naboru Korzenna otrzymała ponad 5 milionów złotych. Środki mają zostać wykorzystane na pokrycie części kosztów związanych z budową basenu w gminie. Znajdą się też pieniądze na poprawę infrastruktury drogowej i rowerowej.

Turyści również mogą być zadowoleni – dzięki dotacji gmina planuje zmodernizować oznakowanie ścieżki przyrodniczej, jak również wybudować ławki, altany i tzw. małą architekturę w pobliżu obiektów o szczególnych walorach turystycznych. Zalicza się do nich między innymi Rezerwat Diable Skały, położony w lesie w Bukowcu.

Udało się także otrzymać dofinansowanie w ramach drugiego naboru. Tym razem do budżetu trafi 3,5 miliona złotych na przebudowę i rozbudowę budynku urzędu gminy. Inwestycja pozwoli dostosować obiekt do obowiązujących standardów sanitarnych. Warunki obsługi mieszkańców zmienią się na lepsze – będzie więcej miejsca. Pojawi się też winda i inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu