Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
21/10/2020 - 15:50

Korzenna: za kilka miesięcy w sołectwie pojawi się kanalizacja

Sieć kanalizacyjna służy do odprowadzania ścieków sanitarnych z budynków do oczyszczalni ścieków. Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach trudno żyć bez kanalizacji, jednak nie we wszystkich sołectwach gminy Korzenna jest ona poprowadzona.

Władze Korzennej podjęły działania mające na celu objęcie całego terenu siecią kanalizacyjną. Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej urzędu gminy, jej kolejny odcinek powinien zostać wybudowany w ciągu dziewięciu miesięcy. Planowany koszt inwestycji przekracza 300 tysięcy złotych.

Cztery firmy wyraziły swoje zainteresowanie i gotowość zrealizowania prac budowlanych. Wygrała ta, której oferta była najkorzystniejsza, także pod względem finansowym. Do wykonania jest odcinek o długości nieco ponad 1 km. Plac budowy został już oddany do dyspozycji wykonawcy. W zależności od warunków pogodowych prace kanalizacyjne powinny się zakończyć w wakacje 2021 roku.

Czytaj też: Podwodne oświetlenie i wanna spa. Jak będzie wyglądał nowy basen w Korzennej?

Nowa sieć kanalizacyjna ma objąć teren równoległy do drogi prowadzącej z Korzennej do Krużlowej. Jest to miejsce, które szczególnie w ostatnim czasie cieszy się zainteresowaniem okolicznych mieszkańców, którzy chcieliby wybudować się w tym terenie i zamieszkać na stałe.

Budowa sieci kanalizacyjnej nie należy do najtańszych inwestycji. Z tego względu władze gminy realizują ją etapowo, mając na uwadze komfort i lepszą jakość życia mieszkańców. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu