Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
25/03/2015 - 11:10

Korzenna: Udana akcja krwiodawstwa. Zebrali ponad 23 litry

Jak zwykle spisali się na medal. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej po raz kolejny bardzo sprawnie przeprowadzili akcję honorowego oddawania krwi. Bezcennym "lekiem" podzieliło się ponad pięćdziesiąt osób.
Akcje oddawania krwi strażacy ochotnicy z Korzennej organizują od kilku lat. Dwa razy do roku motywują mieszkańców gminy do tego, żeby podzielić się bezcennym lekiem z innymi. Za patrona akcji dwa lata temu druhowie obrali sobie niezapomnianego dla wszystkich księdza Artura Babika, który pełnił posługę kapłańską w parafii w Korzennej w latach 2006-2009. Duszpasterz zmarł po ciężkiej chorobie w 2010 roku, mając zaledwie 29 lat. Był wielkim przyjacielem strażaków ochotników i wielkim orędownikiem krwiodawstwa. O oddawanie krwi często nawoływał z ambony.

Jeśli jesteś chłopem - oddaj krew!- mówił- wspominają parafianie. 

W miniona niedzielę mieszkańcy gminy jak zwykle nie zawiedli. W remizie OSP w Korzennej stawiło się 58 osób. Krew pobrano od 52 osób. W sumie zebrano ponad 23 litry krwi.

- Jako organizatorzy akcji straży z OSP w Korzennej jak zwykle spisali się na medal - mówi Celina Pancerz, koordynator sądeckiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. - Na nich zawsze możemy liczyć. Ilekroć się tam zjawiamy, zawsze jest wielu ochotników do oddawania krwi i to w bardzo róznym wieku. Tak było i tym razem.

(mika)
Fot. ospkorzenna.pl
 


Dziękujemy za przesłanie błędu