Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
28/04/2020 - 09:45

Korzenna: te drogi od lat wymagają remontu. W końcu znalazły się pieniądze

Kilkanaście dni temu premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę zadań, które zostały objęte dofinansowaniem ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród szczęśliwców znalazła się Korzenna. Dzięki dodatkowym funduszom gmina będzie mogła przeprowadzić remonty dróg.

Dofinansowanie przekracza kwotę 1,5 mln zł i zostanie przeznaczone na przebudowę dwóch dróg – w Słowikowej (760 m) i w Miłkowej (570 m) – które od kilku lat wymagają remontu. Łączny koszt zadania oscyluje wokół kwoty 2,5 mln zł. Co ciekawe, można było złożyć tylko dwa wnioski – oba zostały zaakceptowane!

Wójt gminy Leszek Skowron podkreśla, że taka kwota umożliwi przebudowę dróg w bardzo wysokim standardzie. Dzięki temu będą służyły mieszkańcom przez lata.

Czytaj także: Są pieniądze na drogi w Łososinie Dolnej. Które zostaną wyremontowane?

Niektórzy zastanawiają się, dlaczego wybrano akurat te odcinki. Kierowcy często korzystają z drogi w Słowikowej, aby dostać się do Chełmca, natomiast zniszczona nawierzchnia w Miłkowej wymagała pilnego remontu, tym bardziej, że korzystają z niej dzieci, które chodzą pieszo do szkoły.

Obok dróg pojawią się bezpieczne pobocza dla pieszych, jezdnia zostanie poszerzona, wybudowane zostaną również chodnik i oświetlenie. Jak czytamy na stronie urzędu gminy, droga w Słowikowej powinna być wyremontowana jeszcze w tym roku, natomiast przebudowa odcinka w Miłkowej ma zakończyć się w kwietniu 2021 roku.

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020